Iecavā plānots būvēt jaunu VUGD depo

0
424

Iecavas novada dome vienbalsīgi lēmusi nodot bez atlīdzības Iekšlietu ministrijai pašvaldības nekustamā īpašuma Baldones ielā 65 daļu, kuru pašvaldība pašlaik neizmanto savu autonomo funkciju veikšanai, vēsta pašvaldība.

Zemes gabalu aptuveni 0,85 ha Nodrošinājuma valsts aģentūra ir atzinusi par piemērotu D kategorijas ugunsdzēsības depo ēkas būvniecībai. Ēkas platība plānota 574 m2.

Lai varētu sākt depo būvniecību, nepieciešami Iecavas novada teritorijas plānojuma grozījumi, tāpēc dome nolēma arī izstrādāt lokālplānojumu šim nekustamajam īpašumam un apstiprināt darba uzdevumu.

Pašlaik ugunsdzēsības depo atrodas Iecavas centrā, Rīgas ielā 18A, aiz kultūras nama ēkas blakus A7 šosejai. Intensīvās satiksmes dēļ brīžiem no īpašuma ir apgrūtināta izbraukšana, kas paildzina laiku speciālā transporta nokļūšanai negadījuma vietās. Savukārt no nekustamā īpašuma Baldones ielā 65 ir brīva izkļuve visos virzienos, jo īpašums atrodas Baldones un Stelpes ceļu krustojumā un tur satiksmes intensitāte ir ievērojamo mazāka nekā pa A7.

Uz zemesgabala Baldones ielā 65 atrodas pašvaldībai piederoša ēka – bijusī Sarkanā skola –, kurā paredzēts izveidot daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centru. Šogad pašvaldība plāno realizēt projekta pirmo kārtu, kurā paredzēta centralizētā ūdensvada, kanalizācijas tīklu un gāzesvada izbūve uz objektu. Pie šiem inženiertehniskās apgādes tīkliem iespējams pieslēgt arī plānoto depo ēku.

Piedaloties Iecavas novada domes sēdē, Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāvis Jānis Šlosbergs prezentēja jaunā VUGD depo būvniecības ieceri Iecavā: “Ēka paredzēta ļoti kompakta, ar trīs garāžām. No četriem būvnieka piedāvātajiem depo variantiem esam izvēlējušies D – ēkas pamatā būs dzelzsbetona paneļi ar rūpnieciski iestrādātu sarkano ķieģeļu apdari, lai ainaviski iekļautos apkārtējā vidē.” Šlosbergs norādīja, ka aptuveni 40 m2 platībā plānots izbūvēt telpas Valsts policijai.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets ir atbalstījis projektu par 27,3 miljonu eiro piešķiršanu Valsts policijas (VP) iecirkņu pārcelšanai vienuviet un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo būvniecībai. Iekšlietu ministrijā 2021. un 2022.gadam plānots piesaistīt valsts budžeta līdzekļus aptuveni 15 miljonu eiro apjomā vismaz septiņu Katastrofu pārvaldības centru būvniecībai, kur vienuviet tiktu izvietotas vairākas iekšlietu sistēmas iestādes, tajā skaitā VP. Daļā no objektiem paredzētas telpas arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vajadzībām. Objektu būvniecība plānota Kandavā, Saulkrastos, Dagdā, Iecavā, Ilūkstē, Rūjienā un Priekulē.

Nosacījumi finansējuma piešķiršanai paredz, ka projektu īstenošana tiek uzsākta 2021.gadā un tie ir pilnībā īstenojami līdz 2022.gada beigām. Īstenojamie pasākumi 2021.gadā tiek finansēti no valsts budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem», savukārt 2022.gadā nepieciešamais finansējums tiek iekļauts, gatavojot 2022.gada valsts budžeta projektu.

Īstenojot jaunā VUGD depo projektu, būtiski tiks uzlabota iekšlietu dienestu darbības efektivitāte, kā arī ērta un ātra izkļūšana no VUGD depo salīdzinājumā ar līdzšinējo VUGD Iecavas posteņa atrašanās vietu. Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāvis uzteica pašvaldības darbinieku operativitāti un atsaucību, risinot sadarbības jautājumus, tādējādi ir optimistiski noskaņots, ka VUGD depo atklāšanas lente tiks pārgriezta kā plānots – 2022.gada nogalē.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit