Iemūrē kapsulu dzīvojamās ēkas “Renaissance” pamatos

0
841

Nekustamo īpašumu attīstītājs uzņēmums SIA LNK Properties, ievērojot būvniecības tradīcijas, būvdarbu gaitā daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Renaissance Vesetas ielā 6, Rīgā pamatos iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, informē uzņēmuma pārstāvji.

Arhitektūras un iekštelpu dizaina autori ir birojs Sarma&Norde, savukārt būvdarbus veic būvniecības uzņēmums AS LNK Industries.

Iemūrējot kapsulu Renaissance pamatos, savu gandarījumu par projekta realizācijas gaitu pauž SIA LNK Properties valdes locekle, dzīvojamo nekustamo īpašumu departamenta vadītāja Aleksandra Strode, uzsverot, ka: „Renaissance projekts ietver infrastruktūras iespējas, ko sniedz tā apkārtne – veloceliņus, sabiedriskos pakalpojumus un komercfunkcijas; iekļauj ilgtspējīgus inženiertehniskos risinājumus telpu komforta nodrošināšanā, kā arī, rūpējoties par ēkas iedzīvotāju ērtībām, paredz gudrās mājas risinājumus, klusus liftus, attālinātu skaitītāju nolasīšanu, elektroauto uzlādes vietas un daudzus citas mūsdienīgai ēkai raksturīgas sistēmas.”

Projekts Renaissance ir askētisks tā izteiksmē un harmonisks Renesanses iedvesmotajās proporcijās. Ēkas tēls un funkcionālais plānojums ir rūpīgi pārdomāts, lai katrs dzīvoklis apjomā tiktu uzsvērts kā individuāla dzīvojamā vienība un iekštelpas un ārtelpas būtu pilnībā norobežotas no citu dzīvokļu telpām, sniedzot privātuma sajūtu.

Jaubūvējumā ēka atrodas Rīgas modernajā centrā, kur apkaimes centrālo satiksmes artēriju veido Skanstes iela. Ēkas būvniecību AS LNK Industries sāka pagājušā gada decembrī, un patlaban tiek veikta 2. un 3.stāva ārējo eksponēto kolonnu, 4.stāva sienu un kolonnu betonēšana, notiek sienu un starpsienu mūrēšanas darbi, kā arī lietusūdens kanalizācijas tīklu izbūve. Pavisam drīz sāks 4.stāva pārseguma stiegrošana.

Projekta būvniecību plānots pabeigt 2022.gada pavasarī. Kopējās projekta investīcijas, ieskaitot zemes iegādi, mērojamas 5,5 miljonu eiro apmērā.