Iemūrē kapsulu jaunās “Knauf” biroja ēkas pamatos

0
198
Publicitātes foto

Ar svinīgu kapsulas iemūrēšanu jaunā biroja pamatos Knauf uzsāk uzņēmuma 30 gadu jubilejas atzīmēšanu, kuru svinēs nākamā gada laikā, kad arī tiks pabeigts jaunais birojs, kas būs kā dāvana darbiniekiem uzņēmuma nozīmīgajā notikumā.

1200 kvm plašā birojabūvniecībā Knauf ieguldīs 3,2 miljonus eiro. Biroja projektēšanu un būvniecību veic UPB grupa.

“30 gadu laikā esam apliecinājuši mūsu apņemšanos kvalitātei un inovācijām būvniecības nozarē, kā arī izveidojuši septiņas ražotnes, kurās radām vietējus, augstas kvalitātes un ilgtspējīgus produktus, kurus eksportējam uz vairākām valstīm. Daļa no mūsu panākumiem ir Knauf kompleksu sistēmu izveide – dažādi būvniecības risinājumi un konstrukcijas, kas būtiski atvieglo būvniecības procesu un nodrošina augstu kvalitāti, drošību un ekonomiskumu. Mēs īpašu vērību esam veltījuši apjomīga piedāvājuma izveidei un profesionāli izstrādātai pielietojuma metodikai, kas ir noderīgas gan profesionāliem būvniekiem, gan ikvienam, kas vēlas būvēt vai modernizēt savu mājvietu. Sadarbībā ar ģenerāluzņēmēju UPB mēs uzbūvēsim jauno biroju lielākoties ar Knauf sistēmām, darbiniekiem radot ērtu, modernu un ilgtspējīgu biroju,” saka Knauf ģenerāldirektors Baltijas valstīs Arnis Ivanovs.

“Priecājamies redzēt, kā attīstās viens no nozares flagmaņiem, vienlaikus investējot savu darbinieku ikdienas darba apstākļu uzlabošanā. Topošais Knauf birojs ne tikai iemiesos uzņēmuma vērtības, bet arī izcels pašu ražoto materiālu kvalitāti un priekšrocības. Tajā ir daudz domāts arī par ilgtspējīgu risinājumu integrēšanu, kas šobrīd ir īpaši aktuāli. Savukārt mums tā ir iespēja parādīt UPB grupas kompetences ilgtspējīgu ēku projektēšanā un būvniecībā, turklāt, uzticot pilnu procesu vienai uzņēmumu grupai, pasūtītājs iegūst gan izmaksu, gan laika ziņā,” saka UPB Nams valdes priekšsēdētājs Kaspars Rožkalns.

Biroja būvniecībā tiks izmantotas dažādas Knauf sistēmas, piemēram, ārsienas tiks veidotas ar Knauf Aquapanel tehnoloģiju, kas ļauj radīt plānas ārsienas konstrukcijas ar zemu siltuma caurlaidību un augstu skaņas izolāciju, izmantojot sausās būves priekšrocības un Knauf Insulation minerālvati ar ECOSE tehnoloģiju. Knauf Sockel-SM Pro minerāla armējošā java un līmjava cokola zonai nodrošinās visaugstāko drošību cokola zonā un aizsardzību pret augsnes radīto mitrumu. Augstai ugunsizturībai un drošībai jaunajā birojā tiks izmantotas arī speciālās sistēmas Knauf Cubo tehniskā telpa, kas ir pašnesoša telpa-telpā sistēma, un FireWin ugunsaizsardzības materiāli kā ugunsdrošā krāsa metāla konstrukcijām un ugunsdrošie blīvējumi inženierkomunikāciju šķērsojumiem.

Lai nodrošinātu patīkamu darba vidi iekštelpās (akustisko komfortu), tiks izmantotas perforētās ģipša plāksnes Cleaneo un moduļu griestu plāksnes Danoline, kā arī griestu risinājumi no Knauf Ceiling Solutions un Knauf Design. Biroja iekšsienas tiks veidotas ar sausās būves sistēmām ar Knauf Blue un Silentboard plāksnēm, kas ļauj veidot plānas skaņu izolējošas un ugunsdrošas starpsienas. Grīdas segumam tiks izmantota Knauf FE 50 Largo pašizlīdzinošā anhidrīta grīda, kas nodrošina ātru izstrādi lielās platībās un augsta mehāniskā stiprība, bet neveido rukumu un iekšējos spriegumus.

Ēkas būvprojektu izstrādāja UPB grupas uzņēmums Inženieru birojs Būve un Forma, ēkas arhitektūru SIA LAAGA ARCHITECT un būvuzraudzību nodrošina SIA Forma 2.

Jaunais birojs top Ropažu novada Sauriešos, kur 30 hektāru plašajā teritorijā atrodas septiņas Knauf ražotnes, Knauf Akadēmija apmācībām un kur līdz šim atradās arī Knauf birojs. Līdz ar jaunā biroja uzbūvi darbību uzsāks arī jaunizveidotais Knauf Shared Service Center, kas nodrošinās pakalpojumus citiem Knauf Grupas uzņēmumiem. Knauf komandu veido vairāk nekā 220 darbinieki, no kuriem lielākā daļa strādā ražotnēs, bet 77 darbinieki strādās jaunajā birojā.

Publicitātes foto