Iemūrē kapsulu topošajā Tehnoloģiju centrā Kuldīgā

0
452

Ar svinīgu pasākumu 28. jūlijā svinīgi ieguldīta kapsula nākamajām paaudzēm topošajā Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma Tehnoloģiju centra ēkā. Ēku pārbūvē ar Eiropas fondu līdzfinansējumu.

Svinīgajā pasākumā piedalījās pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Kuldīgas novada domes, Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju Asociācijas, būvfirmas Inbuv un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma direktore Dace Cine pasākumā teica paldies visiem iesaistītajiem. “Šodien mēs iemūžinām nozīmīgu notikumu Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumam. Tas ir arī nozīmīgs notikums Kuldīgas pilsētas attīstībai, degradētas teritorijas vietā būvējot  mūsdienīgu izglītības centru. Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā 33 gadus tiek mērķtiecīgi strādāts, lai izglītības iestāde izveidotos par nozīmīgu profesionālās izglītības iestādi Kurzemes reģionā. Ceļš uz šī sapņa īstenošanu un Tehnoloģiju centra būvniecību ir bijis izaicinājumiem un nopietniem pārbaudījumiem bagāts. Cerams, ka mūsu darbs un Tehnoloģiju centrs attaisnos sevi Latvijas izaugsmei,” sacīja D. Cine.

Kapsulā tika ieliktas dažādas tehnikumam nozīmīgas lietas un vēstījums nākamajām paaudzēm.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts sacīja: “Kuldīgas novadam šis ir nozīmīgs projekts, degradēta teritorija pārvērtīsies par gaišu un sakoptu vietu. Šeit tiks izveidota mūsdienīga un kvalitatīva vide audzēkņiem, kas ir ļoti svarīgi, lai izglītības kvalitāte būtu laba. Šādu projektu nevar realizēt, ja nav ambīciju un lielas uzdrīkstēšanās, un tās šeit ir. Gribu novēlēt, lai ambīcijas un uzdrīkstēšanās ir vienmēr.”

Valsts izglītības attīstības aģentūras vadošais būvniecības eksperts Mārcis Zitmanis atzina: “Izaicinājumu netrūkst. Šobrīd būvniecībai ir ļoti sarežģīts laiks un nepieredzēti straujš izmaksu kāpums. Katru dienu meklējam risinājumus, lai pārvarētu grūtības. Objekts nav apstājies, turpinām būvēt. Šobrīd notiek darbi pie pagrabtelpām. Kad tās būs pabeigtas tad tiks sākta pirmā stāva mūrēšana. Mēs nebūvējam papildu kvadrātmetrus tehnikumam, pie šī projekta ir ļoti daudz strādāts, lai tā būtu liela vērtība pilsētai. Lai audzēkņiem, kuri šeit ienāks, būtu pārsteigums. Centru plānots pabeigt 2023. gada rudenī.”