Iemūrē vēstījumu Alūksnē topošajā izziņas centra ēkā

0
384

Ceturtdien, 11. augustā, Alūksnes pilsētas vēsturiskajā centrā topošajā ēkā, kur atradīsies jaunais izziņas centrs, iemūrēts vēstījums nākamajām paaudzēm.

Atzīmējot nākamo būvniecības posmu, svinīgajā pasākumā piedalījās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers, SIA Arhitekta L. Šmita darbnīca arhitekts Laimonis Šmits, būvuzņēmēju SIA RERE MEISTARI projektu vadītājs Andris Sausiņš un SIA BBPV būvuzraugs Ivo Rozentāls.

Projekta mērķis ir veidot tūrismam labvēlīgu publisko infrastruktūru, sekmējot pašvaldības tūrisma attīstību, bet primāri, nodrošinot informācijas centra funkciju veikšanai nepieciešamās telpas. Ēkā atradīsies klientu apkalpošanas zāle un citas telpas, kas nepieciešamas Alūksnes Tūrisma informācijas centra darba nodrošināšanai, kā arī uzņēmējdarbības pakalpojumu sniegšanai.

Jaunā Alūksnes izziņas centra ēkas arhitektoniskais veidols un būvapjoma fasāžu kompozīcija ir veidota saskaņā ar 17. gs. beigām un 18. gs. sākumam raksturīgiem koka arhitektūras piemēriem. Gan pati Alūksnes izziņas centra ēka, gan tās saturs harmoniski savīs vēsturisko ar mūsdienīgo.

“Mums kā būvniekiem un restauratoriem Alūksne nav sveša. Pēdējais veikums  tepat blakus – Alūksnes pilsdrupu Dienvidu torņa pārbūve, kurā šopavasar tika atklāta jaunā ekspozīcija. Gan pati Alūksnes izziņas centra ēka, gan tās saturs harmoniski savīs vēsturisko ar mūsdienīgo. Apzināmies, ka mūsu darba rezultāts būs nozīmīgs Alūksnei šodien, stāstot par vēsturi nākamajām paaudzēm,” stāsta RERE MEISTARI projektu vadītājs Andris Sausiņš.

Alūksnes novada pašvaldības investīciju projekts Alūksnes izziņas un pakalpojumu centrs paredz uzbūvēt izziņas un pakalpojumu centra ēku, Muižas parka galvenās ieejas priekšlaukumu pašreizējā automašīnu stāvlaukuma vietā, kā arī jaunu stāvlaukumu autotransporta novietošanai.

Projekta kopējās izmaksas ir 870 928,06 EUR, tai skaitā būvniecības izmaksas 859 675,06 EUR ir valsts budžeta aizdevums, savukārt no pašvaldības budžeta tiek segtas autoruzraudzības izmaksas 2541,00 EUR un būvuzraudzības izmaksas 8712,00 EUR apmērā. Projekta īstenošanas laiks ir līdz šī gada novembrim.

Projektu izstrādāja un autoruzraudzību nodrošina SIA Arhitekta L. Šmita darbnīca, būvdarbus veic SIA RERE MEISTARI, būvuzraudzību objektā nodrošina SIA BBPV. Projektu vada Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas projektu vadītāja Sanita Adlere.