Iemūrēta laika kapsula kravu angāra “Baltic Cargo Hub” jaunajai ēkai

0
36
Publicitātes foto

Piektdien, 10. maijā, Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar UPB Nams, arhitektu biroju Ozola un Bula un RIX Rīgas lidostu atzīmēja nākamo soli kravu angāra Baltic Cargo Hub būvniecībā, iemūrējot laika kapsulu, vēsta airBaltic Korporatīvās komunikācijas nodaļas pārstāvji.

Baltic Cargo Hub kļūs par lielāko specializēto aviācijas kravu apstrādes centru Baltijā, nostiprinot RIX Rīgas lidostu kā vadošo gaisa kravu pārvadājumu mezglu. Jaunbūvei būs tieša piekļuve kravu apkalpošanas peronam, padarot kravu importa, eksporta un tranzīta procesus ātrus un vienkāršus.

Jaunajā Baltic Cargo Hub centrā kopējā platība būs 6 895 kvm, turklāt tajā būs specializētas telpas kravām un birojiem, kā arī moderna pusautomātiska materiālu apstrādes sistēma – Materiālu apstrādes sistēma (MHS), kas uzlabos visu veidu kravu apstrādes efektivitāti. Tajā tiks iekļautas telpas ar kontrolētu temperatūru jutīgiem materiāliem, piemēram, medikamentiem, kā arī telpas bīstamām precēm, dzīvniekiem un vērtslietām. Turklāt centra konstrukcijā tiks integrētas būtiskas funkcijas Pārtikas un veterinārajam dienestam un muitas kontroles punktam. Būvniecības posmā tiks izmantota būvju informācijas modelēšana (BIM) ilgtspējīgai būvniecībai. Projekts arī saņems BREEAM sertifikātu, un to paredzēts pabeigt 12 mēnešu laikā.