Iepazīstina ar zaļās darba kultūras mācību materiāliem

0
722

Noslēdzies Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekts, kurā, sadarbojoties profesionālās izglītības iestādēm un organizācijām no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Spānijas, izstrādāti videi draudzīgas (zaļās) darba kultūras mācību instrumenti būvniecības nozares speciālistiem.

Šī gada 20. un 21.janvārī Viļņā notika projekta partneru starptautiskā tikšanās un noslēguma konference par ilgtspēju un to, kas apgūstams topošajiem un esošajiem būvniecības speciālistiem. Konferencē piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieku, viņu vidū ne tikai projekta sadarbības partneri, bet arī vairāku Lietuvas ministriju, profesionālo izglītības iestāžu un koledžu, valsts un pašvaldību uzņēmumu, nozares uzņēmumu pārstāvji.

Konferencē prezentēja projektā izstrādātos materiālus – vadlīnijas, mācību materiālus būvniecības nozares profesionālās izglītības pedagogiem un topošajiem būvniekiem –, kā arī diskutēja par metodēm, kā izglītot topošos un esošos būvniecības speciālistus ilgtspējas jautājumos. Gan konferences lektori, gan dalībnieki uzsvēra nepieciešamību esošajiem un topošajiem būvniecības speciālistiem visos izglītības līmeņos mācīt videi draudzīgu darba kultūru. Konferences dalībnieki vienojās par nepieciešamību aktualizēt esošo mācību saturu, izmantojot projekta gaitā izstrādātos materiālus. Vienlaikus visi atzina, ka pašreizējo un topošo profesionāļu mācību sistēmai ir izšķirīga nozīme un nedrīkst kavēties ar savu ieguldījumu ietekmes uz vidi samazināšanā un vides saglabāšanā.

Diskusiju laikā projektā iesaistīto profesionālās izglītības iestāžu pārstāvji stāstīja, ka projekta izstrādātos materiālus plāno integrēt esošajās mācību programmās, taču projekta koordinatori – Viļņas Jeruzalemes darba tirgus mācību centrs – cer izveidot atsevišķu mācību kursu.

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta Videi draudzīgas (zaļās) apmācības izstrāde būvniecības nozares speciālistiem mērķi bija attīstīt un nostiprināt videi draudzīgu darba kultūru būvniecības nozarē, paaugstināt darbaspēka kvalifikāciju, palīdzēt apgūt zaļo domāšanu un prasmes. Izveidotie mācību palīglīdzekļi paredzēti pasniedzējiem, kas māca topošos būvniecības nozares speciālistus.

Materiālu izstrādi koordinēja Viļņas Jeruzalemes darba tirgus mācību centrs Lietuvā. Projekta partneri Lietuvā ir arī Viļņas Tehnoloģiju un dizaina koledža un Lietuvas Būvnieku asociācija, Igaunijā – Jervas apriņķa Profesionālās apmācības centrs. No Latvijas projektā piedalījās Latvijas Būvnieku asociācija un Daugavpils Būvniecības tehnikums. Andalūzijas mācību centrs Inercia Digital S.L. no Spānijas nodrošināja izveidoto mācību materiālu ievietošanu digitālajā platformā.

Latvijas Būvnieku asociācija

Erasmus+ projekts Nr. 2019-1-LT01-KA202-060695