Iepazīstinās ar informatīvi izglītojošu spēli “Ģeo-Inženieris”

0
399
Ilustratīvs attēls

Starptautiskajā Mērnieku dienā, 21.martā, Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija iepazīstinās nozares pārstāvjus un visus interesentus ar informatīvi izglītojošu orientēšanās spēli jauniešiem par mērniecības tematiku Ģeo-Inženieris.

Spēles mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar mērnieka profesiju (kuru mūsdienās varam dēvēt par ģeotelpisko datu inženieri), tehnoloģijām, kuras izmanto mūsdienu mērnieki, kā arī aicināt izvērtēt iespēju studēt studiju programmās, kuras piedāvā apgūt visu, kas saistīts ar ģeotelpiskajiem datiem.

Laika posmā no 21.marta līdz 21.septembrim visu Latvijas skolu 8.-12.klašu skolēniem būs iespēja spēli Geo-Inženieris spēlēt bez maksas. Spēle būs pieejamas sešās Latvijas pilsētās – Valmierā, Ogrē, Jēkabpilī, Rēzeknē, Jelgavā un Ventspilī. Uz spēļu atrašanās vietām ir iespējams nokļūt ar sabiedrisko transportu, kā arī tās ir lielisks galamērķis, kuru iekļaut skolas ekskursijas maršrutā!

Savukārt, oktobrī tiks apkopoti un vērtēti visu komandu rezultāti un apbalvotas trīs labākās klases (ar visvairāk pareizi izpildītajiem uzdevumiem, visīsākajā laikā).

Spēle izstrādāta sadarbībā ar SIA Roadgames Latvia un ar Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes un nozares uzņēmumu atbalstu.

Spēles Ģeo-Inženieris idejas attīstītājs ir Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija, kurā apvienojušies mērniecības nozarē strādājošie uzņēmumi, ar mērķi veicināt mērniecības darba vides sakārtošanu un attīstīt nozari.

Visu par spēli un pieteikšanās kārtību iespējams uzzināt mājas lapā https://geoinzenieris.mozellosite.com.

Starptautiskā Mērnieku diena tiek atzīmēta kopš 2012.gada gan Eiropā, gan ASV.