Iepazīstinās ar Preses nama kvartāla projektu

0
1166

Ceturtdien, 16.jūlijā, Preses nama kvartāla projekta attīstītāji AS PN Project informēs par Preses nama kvartāla projektu, aģentūru LETA informēja PN Project.

Pasākums notiks 16.jūlijā plkst.11.30, Preses nama telpās, Balasta dambī 2. Piedalīsies Lords LB Asset Management pārstāvis Ģiedris Bernots, Arhis arhitekti līdzīpašnieks, arhitekts Andris Kronbergs un Arhis arhitekti arhitekts Raimonds Saulītis.

Kopumā Preses nama kvartāla projektā vairākos posmos paredzēts ieguldīt vairāk nekā 200 miljonus eiro.

Preses nama kvartāla projekta pirmajā kārtā 25 000 kvadrātmetri paredzēti A klases biroju ierīkošanai, 7000 kvadrātmetri – mazumtirdzniecības telpām, 40 000 kvadrātmetri – multifunkcionālu telpu izveidei, bet bijušā Preses nama ēkā tiks izveidota Holiday Inn viesnīca ar 307 numuriem.

Pirmās kārtas būvniecību plānots pabeigt 2022.gada vasarā.

Jau ziņots, ka šī gada aprīlī Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi būvatļauju jaunā Preses nama kvartāla pirmās kārtas būvniecībai.

Jaunais Preses nama kvartāls atradīsies bijušās izdevniecības Preses nams teritorijā. Tajā paredzēts izveidot inovatīvu darījumu centru ar A klases biroju ēku un publisko ārtelpu, kur primāri tiks veidotas zaļās zonas un atpūtas vietas, kas paredzētas gājējiem un velosipēdistiem.

Esošā Preses nama augstceltne tiks rekonstruēta, pārtopot par četru zvaigžņu InterContinental Hotels Group viesnīcu, savukārt daļēji nojaucamās esošās tipogrāfijas ēkas vietā paredzēts izbūvēt daudzfunkcionālu centru ar tirdzniecības platībām, ēdināšanas zonu un daudzstāvu autostāvvietu kompleksa lietotāju ērtībai, kā arī ir paredzēta futbola laukuma izbūve uz ēkas jumta, kura tehniskajā izstrādē piedalījusies arī Latvijas Futbola federācija.

Projekts paredz īpašu uzmanību veltīt energoefektivitātei, dabai draudzīgu materiālu izvēlei, vides pieejamībai, veselīgas darba vides radīšanai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai. Līdzās augstākās klases biroju un kopstrādes telpām, kas atbildīs BREEAM sertifikāta Excellent standartam, kas kopā paredzētas 2500 cilvēkiem, te tiks iekārtotas arī vairākas ēdināšanas iestādes, veikali, konferenču telpas, kā arī 200 velosipēdu novietnes, vairāk nekā 970 autostāvvietas, 27 elektroauto uzlādes stacijas, pastaigu vietas un terases ar apstādījumiem.

Bijušā Preses nama teritorijas apbūves koncepta autors ir arhitekts Andris Kronbergs un SIA Arhis arhitekti.

Projekta attīstītājs ir investīciju fonds Lords LB Special Fund V. Projekta ieviesējs ir fonda meitasuzņēmums Latvijā PN Project.

Lords LB Special Fund V izveidots ieguldījumu veikšanai nekustamā īpašuma projektos Latvijā. Tā mērķa apmērs ir 20 miljoni eiro, maksimālais – 40 miljoni eiro. Fonds darbosies vismaz astoņus gadus un Preses nama projekta attīstībā vairākos posmos ieguldīs vairāk nekā 200 miljonus eiro.

Lords LB Special Fund V fondā ieguldījumus veikuši 24 investori no Lietuvas un Skandināvijas valstīm. Tostarp investīciju uzņēmumi, ģimenes uzņēmumi, veiksmīgi uzņēmēji un privāti ieguldītāji ar lieliem ienākumiem. Bija plānots, ka pirmajā līdzekļu piesaistīšanas etapā tiks ieguldīti 22 miljoni eiro.

Lords LB Asset Management ir Lietuvas Bankas licencēta investīciju pārvaldes sabiedrība, kas no 2008.gada sniedz pakalpojumus uzņēmumiem un privātiem investoriem.

PN Project 2018.gadā strādāja ar 275 815 eiro apgrozījumu un guva 1,456 miljonu eiro peļņu. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Mindaugs Marcinkevičs un Andrjus Stonkus.