Iepazīstinās ar Prokuratūras namu Aspazijas bulvārī

0
53

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) šodien iepazīstinās ar Prokuratūras namu Aspazijas bulvārī 7, informē VNĪ pārstāvji.

Pasākums notiks plkst.12, tajā paredzēta pieredzes apmaiņa par ēkas atjaunošanas gaitu, kā arī ekskursija pa atjaunoto ēku.

Jau ziņots, ka septembra sākumā ekspluatācijā nodota bijusī policijas ēka Aspazijas bulvārī 7, Rīgā, kura pielāgota prokuratūras vajadzībām.

VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs norādīja, ka nama atjaunošana pabeigta četrus mēnešus pirms termiņa.

Tāpat Griškevičs atzīmēja, ka uz jauno prokuratūras namu pārcelsies prokuratūras struktūrvienības, kas līdz šim atradās piecās dažādās Rīgas vietās ar kopumā apmēram 230 darbiniekiem. Prokuratūras darbinieki oficiāli sāks darbu ēkā no nākamā gada.

“Šis ir pirmais VNĪ realizētais projekts, kurā pārliecinājāmies par BIM tehnoloģiju izmantošanas priekšrocībām un tās attaisnoja liktās cerības – tādējādi paaugstinājām būvprojekta kvalitāti, savlaicīgi identificējot vairāk nekā 200 problēmvietu, ietaupījām apmēram 7000 cilvēku darba stundu, kas ļāva īstenot būvdarbus bez pārtraukumiem un būvdarbu gaitā laikus novērst nepilnības, kas valstij izmaksātu apmēram 150 000 eiro,” minēja Griškevičs.

Viņš piebilda, ka vēsturiskās ēkas pārbūvē īstenoti arī energoefektivitātes risinājumi, kā rezultātā siltumenerģijas patēriņš ēkas apkurei samazināsies uz pusi. “Izstrādātais ēkas digitālais dvīnis satur vērtīgu informāciju par ēku un tās sistēmām, kas palīdzēs nodrošināt efektīvāku turpmāko būves pārvaldīšanu. Līdz ar to varam būt droši, ka atjaunotā būve ir labs paraugs efektīvai pārvaldīšanai, iestāžu centralizācijai un līdzekļu taupīšanai ilgtermiņā,” pauda Griškevičs.

Vēsturiskā policijas ēka tika atjaunota pēc arhitekta Alda Poļa vadībā izstrādātā būvprojekta, saglabājot katra ēkas korpusa vēsturisko pēctecību.

Projekta ietvaros vēsturiskajai policijas ēkai tika pastiprināti ēkas pamati, pastiprināti un daļēji pārbūvēti starpstāvu pārsegumi, izbūvēts jauns jumts, jauni inženiertīkli, kā arī uzlabota energoefektivitāte, ieviesta vadības un automatizācijas sistēma, pārplānotas telpas un labiekārtots iekšpagalms. Pārbūves laikā ēkas kopējā platība tika palielināta no 7205,5 kvadrātmetriem līdz 7495,2 kvadrātmetriem. Ēkas trešajā stāvā, tam pievienojot bēniņus, izbūvēta jauna konferenču zāle ar 200 sēdvietām.

Projektu īstenoja būvuzņēmējs SIA Abora, bet projektētājs bija pilnsabiedrība RE ARTA. Būvuzraudzību veica VNĪ iekšējā būvuzraugu komanda. Projekta kopējais budžets bija 11,6 miljoni eiro. Projekts tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem energoefektivitātes paaugstināšanas programmas ietvaros.

Nams celts 1891.gadā pēc arhitekta Reinholda Georga Šmēlinga projekta. Autentiskais neorenesanses stilā tapušais nams padomju okupācijas gados tika nodots milicijai. Policijas vajadzībām tas tika lietots līdz 2008.gadam. Nams ir UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma objekta Rīgas vēsturiskais centrs un valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs daļa.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit