Iepirkumā Ventspils vēsturiskā Gūtšmitu nama pārbūvei pieteikušies 7 pretendenti

0
601

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izsludinātajā apvienotajā projektēšanas un būvdarbu iepirkumā arhitektūras pērles – vēsturiskā Gūtšmitu nama Ventspilī, Kuldīgas ielā 2 pielāgošanai piecu valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu vajadzībām – vienotā klientu centra izveidei piedāvājumus iesnieguši 7 pretendenti. VNĪ uzsāk vērtēšanas procesu. Par tā rezultātiem tiks ziņots tuvākā mēneša laikā, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Ēkā pēc atjaunošanas plānots izvietot Valsts ieņēmumu dienestu, Nodarbinātības valsts aģentūru, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Valsts darba inspekciju un Ventspils pašvaldību, ieviešot vienas pieturas aģentūras principu valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanā, veicinot publiskās pārvaldes efektivitāti un nodrošinot iedzīvotājiem iespēju saņemt nepieciešamos pakalpojumus sev ērtā veidā vienuviet.

Piedāvājumus iesnieguši uzņēmēji –  SIA Ostas celtnieks, SIA Delta Construction, AB Panevėžio statybos trestas, piegādātāju apvienība 3A, piegādātāju apvienība RRKS, pilnsabiedrība RERE BMV un SIA Selva Būve. Piedāvātās līgumu cenas – sākot no 3,97 miljoniem eiro līdz 6,97 miljoniem eiro (bez PVN). Par iepirkuma uzvarētāju un līguma summu varēs runāt tikai pēc piedāvājumu izvērtēšanas.

“Esam gandarīti par saņemto lielo būvnieku interesi šīs unikālās Ventspils arhitektūras pērles atjaunošanā. Ar būvuzņēmēju strādāsim pēc Projektē un būvē principa, kas nozīmē līguma izpildītāja visaptverošu atbildību gan par projektēšanas risinājumiem, pamatojoties uz jau izstrādāto projektēšanas uzdevumu, gan par būvdarbiem. Atjaunojot vēsturiskās ēkas tehnisko un vizuālo stāvokli, ievērosim Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes prasības un Ventspils pilsētas apbūves noteikumus. Uzlabosim ēkas energoefektivitāti, kā arī palielināsim tās kopējo platību par 63% līdz 1,9 tūkstošiem kvadrātmetru ar jaunu piebūvi un labiekārtotu ēkai piegulošo teritoriju, radot patīkamu vidi ne tikai ēkā strādājošajiem, bet arī Ventspils iedzīvotājiem un viesiem,” atklāj Renārs Griškevičs.

Ēkas pārbūvi plānots pabeigt līdz 2022.gada 31.decembrim. Plānots, ka visa ēka tās pilnā apjomā – 1912,1 m2 tiks nodota valsts un pašvaldības iestādēm ilgtermiņa nomā. Valsts ieņēmumu dienestam lietošanā plānots nodot 895,8 m2, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai – 563,8 m2, Nodarbinātības valsts aģentūrai – 219,7 m2 un Valsts darba inspekcijai (VDI) – 136 m2 un Ventspils pašvaldībai – 96,7 m2. Projekts tiks īstenots no VNĪ resursiem, izmaksas atgūstot ilgtermiņa nomas maksas veidā.

Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, savulaik celta kā dzīvojamā māja, kas kopš 19.gadsimta 40.gadiem piederēja Gūtšmitu dzimtai. 20.gadsimta sākumā tajā īsu laiku atradusies banka. Kopš 1927.gada grezno īpašumu no dzimtas atpirkusi Ventspils pašvaldība un tajā līdz 1940.gadam strādāja Ventspils pilsētas dome, Ventspils Zemesgrāmatu nodaļa un citas pašvaldības iestādes. No 1945. – 2013.gadam ēkā atradās Milicijas iecirknis un šīs funkcijas ēka saglabājusi līdz mūsdienām – pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas tajā līdz 2013.gadam atradās Valsts policija.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit