Iesniegta sūdzība konkursā par “Rail Baltica” būvniecību Rīgas centrā

0
1056
Attēls ilustratīvs

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta izsludinātajā konkursā par dzelzceļa projekta Rail Baltica saistītās Rīgas centra infrastruktūras būvprojektu izstrādi un būvniecību iesniegta sūdzība, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

Sūdzības iesniedzējs ir SIA Tilts, sūdzības skatīšanas datums vēl nav noteikts.

Iepirkums izsludināts jūlija beigās, tā paredzamā līgumcena ir 23 miljoni eiro. Pieteikties konkursam iespējams līdz 30.augustam.

Plašākas prasības par konkursa nosacījumiem un prasībām, kas ietvers darbu daudzumu un izmaksu sarakstu, pasūtītāja tehnisko specifikāciju, Iepirkuma līguma projektu, prasības piedāvājumu iesniegšanai, piedāvājumu vērtēšanai, potenciālajiem piegādātājiem nosūtīs konkursa otrajā kārtā.

Rail Baltica projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka Rail Baltica izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka Rail Baltica dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026.gadā.