“Ignitis” plāno izbūvēt Baltijā plašāko un ātrāko elektroauto uzlādes tīklu

0
32
Attēls ilustratīvs

Viedo enerģētikas risinājumu uzņēmums Ignitis Latvija, kas ir daļa no Baltijā vadošās atjaunīgās enerģijas uzņēmumu grupas Ignitis Group un pārvalda Baltijā lielāko elektroauto ātrās uzlādes tīklu Ignitis ON, uzsācis vērienīgu investīciju projektu Latvijā. Līdz 2026. gadam, uzņēmumu grupa plāno izveidot plašāko elektroauto ātrās uzlādes tīklu un savienot Baltiju vienotā elektrouzlādes maģistrālē, vēsta uzņēmuma pārstāvji.

Ignitis Group investīciju plāns paredz līdz 2025. gada beigām izveidot Ignitis ON elektroauto uzlādes tīklu, uzstādot līdz 200 ātrās uzlādes stacijām ar 550 pieslēgpunktiem, bet līdz 2026. gada beigām to skaitu palielināt jau virs 1000, tādējādi veidojot plašāko elektroauto uzlādes tīklu Latvijā. Plānots, ka 85% uzlādes stacijas pārsniegs 300 kW jaudu, nodrošinot ātrāku un ērtāku elektroauto uzlādi.

Īstenojot Ignitis Group stratēģiskās darbības mērķus sasniegt nulles emisiju enerģijas ražošanā un pārdošanā līdz 2040.-2050.gadam, visās Ignitis ON elektroauto uzlādes stacijās tiks piedāvāta elektroenerģija no atjaunīgajiem resursiem.

Ignitis ON elektroauto uzlādes staciju tīkla pamata izvietojums paredzēts uz A1-A6 autoceļiem vidēji ik pēc 10 kilometriem, bet uz autoceļiem A7-A21 ar vidējo attālumu 20-31 kilometrs, atsevišķās vietās paredzot arī lielākus Ignitis ON uzlādes centrus ar 10 pieslēgpunktiem ar kopējo jaudu pārsniedzot 600 kW. Tāpat ātrās uzlādes elektrostacijas tiks plānotas uz reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem ik pēc 40 kilometriem. Lielpilsētu mikrorajonos plānots veidot lielākus elektroauto uzlādes centrus ar vismaz 10 ātrās uzlādes pieslēgpunktiem ar kopējo jaudu sākot ar 800 kW.

Lietotājiem ērtu un drošu elektroauto uzlādes staciju izveidē Ignitis Latvija sadarbojas ar Eiropas vadošajiem iekārtu ražotājiem. Ignitis On elektroauto uzlādes stacijas tiek īpaši aprīkotas, lai tās būtu viegli sasniedzamas ikvienam klientam, tostarp cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Papildu drošībai tiek labiekārtota piekļuves infrastruktūra.