Pieminot Ilgvaru Niedolu

0
1352

Atvadīšanās no Ilgvara Niedola notiks piektdien, 24.septembrī, plkst.14 no Rīgas krematorijas.

Ilgvara Niedola piemiņai

Ilgvars Niedols
(05.10.1928. – 16.09.2021.)

Mūžībā aizgājis Ilgvars Niedols, talantīgs būvinženieris un izcila personība ar progresīvu skatījumu un nenovērtējamu ieguldījumu nozarē.

Savulaik Ilgvars Niedols izveidoja uz nacionāliem speciālistiem bāzētu kooperatīvu celtniecības sistēmu. Ar viņa iniciatīvu uzbūvēts māju celtniecības kombināts, būvmateriālu kombināts, keramzīta un dzelzsbetona rūpnīca, viņa izgudrojumi plaši izmantoti ražošanā.

Laikā no 1947. līdz 1965.gadam nebija pieejami kvalitatīvi būvmateriāli un celtniecības tehnika. Ilgvars Niedols to saprata, būvējot Rīgas pirmo peldbaseinu ar tam laikam jaunu, sarežģītu ēkas jumta pārsegumu no neliela izmēra saliekamiem dzelzsbetona elementiem. Grūtības radīja dzelzsbetona konstrukciju ūdens caurlaidība, un tās novēršanai izmantoja daudz tonnu bīdeļmiltu – tiem laikiem inovatīva tehnoloģija ar saknēm senās būvēšanas metodēs.

Ilgvars Niedols bija iniciatīvas grupā, kas atjaunoja Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) darbību pēc valsts neatkarības atgūšanas. Viņš 14 gadus bija LBS valdes priekšsēdētājs. Uzņemties pirms 50 gadiem likvidētās biedrības vadības struktūru un funkciju atjaunošanu bija liela uzdrīkstēšanās, turklāt nebija viegli apvienot speciālistus periodā, kad būvniecībā sākās juku laiki un daudzi tā laika nozares vadītāji ieņēma nogaidošu pozīciju.

Būvinženiera pieredzi Ilgvars Niedols krāja vairāk nekā 60 gadus un vienmēr bija pārliecināts, ka godīga un pozitīva attieksme pret cilvēkiem ir atgriezeniska, jo svarīgi visu mūžu strādāt ar viegluma sajūtu un prieku. Ilgvaram Niedolam vienmēr bija svarīgi veltīt uzmanību jaunajiem inženieriem. Ilgus gadus viņš sadarbojās ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un dāsni nodeva zināšanas topošajiem nozares speciālistiem, palīdzēja augt jaunajiem būvniecības talantiem. Ilgvars nekad nezaudēja progresīvu domāšanu un skatījumu.

Ilggadējam LBS valdes priekšsēdētājam 2008.gada 18.aprīlī par nopelniem Latvijas valsts labā piešķirts V šķiras Atzinības krusts. 2013.gada 25.februārī Ilgvars Niedols saņēma augstāko nozares apbalvojumu Būvindustrijas lielo balvu – Pamatakmeni.

Mūžībā aizgājis spilgts un dāsns cilvēks, atstājot vērtīgu ieguldījumu nozarē.
Patiesa līdzjūtība ģimenei, tuviniekiem, kolēģiem.

Informācija par atvadīšanos no Ilgvara Niedola pieejama LBS birojā, tālrunis 67845910, 26461816.

Latvijas Būvinženieru savienības valde