Improvizēta piknika laikā izmēģinās Mežaparka Lielās estrādes akustiku

0
513
Foto – Māris Lazdāns, photored.lv

Sestdien, 15.augustā, no plkst.14 līdz 20 atjaunotajā Mežaparka Lielajā estrādē Rīgas svētku ietvaros notiks improvizēts pikniks, kura laikā iedzīvotājiem būs iespēja pārliecināties par jaunās estrādes akustiku.

Jau otro gadu Mežaparka Lielajā estrādē tiek rīkots atvērto durvju pasākums ar mērķi parādīt rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem paveiktos būvniecības darbus. Pasākums apvienos gan atpūtu brīvā atmosfērā, gan iespēju kopā ar būvniecības ieceres īstenotājiem iepazīties ar atjaunoto estrādi un iepazīt 15 000 kvadrātmetru plašo teritoriju.

Lielais pikniks ikvienu apmeklētāju iepriecinās ar radošām, muzikālām un gastronomiskām aktivitātēm visai ģimenei. Uz pasākuma skatuves mazos apmeklētājus priecēs iemīļotie pasaku tēli no Pasaku nama. Būs muzikālā tikšanās ar Nacionālā teātra aktieru ansambli Greizais ratiņš un Igo. Starp mākslinieku uzstāšanās pauzēm viktorīnās pārbaudīs rīdzinieku zināšanas par Lielās estrādes būvniecības gaitu, kā arī kopīgi tiks testēta jaunās estrādes akustika. Pasākumu vadīs Valters Krauze.

Paralēli skatuves aktivitātēm estrādes teritorijās notiks radošās darbnīcas, lielos un mazos apmeklētājus priecēs cirka mākslinieka triki, īpašu pārsteigumu Rīgas svētku viesiem būs sarūpējuši iluzionistu Pecolli ģimene.

Mežaparka Lielā piknika viesi ir aicināti līdzi ņemt segu vai pledu, kur ērti iekārtoties plašajā zālienā. Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja baudīt dažādu pasaules valstu virtuvju ēdienus, nobaudīt tradicionālos latviešu ēdienus, kā arī veldzēties ar atspirdzinošiem dzērieniem un vasarīgiem kokteiļiem. Pasākuma teritorijā būs aizliegts ienest alkoholiskos dzērienus un stikla taru.

Organizatori aicina pasākuma apmeklētājus ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un Slimību profilakses kontroles centra rekomendācijas saistībā ar COVID-19 izplatību.

Pasākumu rīko Rīgas pašvaldība sadarbībā ar PS LNK, RERE un Art Management Group.

Mežaparka Lielā estrāde šobrīd ir ieguvusi tās autoru arhitektu Jura Pogas un Austra Mailīša iecerētās Sidraba birzs dziesmu kalnā veidolu. Sazaroto koku rakstu un pārējās metāla konstrukcijas veidotas no 1766 tonnām metāla. Unikālā konstrukcija paceļas 35,8 metru augstumā. Metāla kopnēs ir iekārti 510 akustiskie vairogi. Tādējādi šis objekts Eiropas mērogā atzīstams kā unikāls, kuram ir individuāls akustiskais risinājums. Jaunajā estrādē būs iespēja uzstāties 12 874 koristiem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk, nekā iepriekš, kā arī uzņemt dejotājus paplašinātajā dejošanas laukumā.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana aizsākās 2016.gada 11.martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.