Automašīnu un motociklu rezerves daļu tirgotājs Inter Cars Latvija loģistikas centru Mārupē paplašina teju trīs reizes, aģentūru LETA informēja uzņēmuma vadītājs Kaspars Viļumsons.

Kopējās investīcijas loģistikas centra attīstībā ir 5,3 miljoni eiro. Pēc Inter Cars Latvija pasūtījuma riska kapitāla fonds Lumi Capital ieguldīja 3,8 miljonus eiro 6300 kvadrātmetru lielā loģistikas centra izbūvē. Savukārt Inter Cars Capital Group papildus ieguldīja 1,5 miljonus eiro loģistikas centra infrakstruktūras un plauktu sistēmu izbūvē.

No loģistikas centra Mārupē tiek apkalpoti ne vien uzņēmumi Latvijā, bet arī Igaunijā un Somijā.

Viļumsons pauda, ka šis ir būtisks solis, jo ļauj nostiprināt Inter Cars Latvija sākto attīstības ceļu – pārtapt no rezerves daļu izplatītāja par loģistikas uzņēmumu, kā arī attīstīt augstas kvalitātes pakalpojumu sniegšanu galapatērētājam, piemēram, centralizēti pārvaldot uzņēmumu auto parkus.

Inter Cars Latvija izmantotās loģistikas centra platības teju trīskāršosies – no esošajiem 3700 kvadrātmetriem līdz 10 600 kvadrātmetriem. Savukārt preču vērtība, kas ir izvietota noliktavās sezonas laikā, pārsniedz 10 miljonu eiro vērtību.

Inter Cars Latvija biznesa efektivitāte ir cieši saistīta ar citu plašu nozari Latvijā – transportlīdzekļu remontu un uzturēšanu. Loģistikas centra paplašināšana ļaus koncentrēt visus mūsu krājumus vienuviet, tā saīsinot preču piegādes ķēdi un laiku,” pauda Viļumsons, skaidrojot, ka šāda biznesa pieeja ir ļāvusi uzņēmuma klientiem, autoservisiem, fokusēties uz savu pamatdarbību, nevis veidot noliktavas ar rezerves daļu krājumiem.

Pašreizējās prognozes liecina, ka 2020.gadā uzņēmuma finanšu rādītāji saglabāsies stabili, iespējams pat ar nelielu pieaugumu, norādīja Viļumsons, skaidrojot, ka līdzīgi kā citu transporta nozares uzņēmumi, arī Inter Cars Latvija izteikti izjuta Covid-19 pandēmijas ietekmi aprīlī un maijā, taču jau jūlijā un augustā pārdošanas apjomi bija atgriezušies sezonai ierastajā līmenī un pat augstāk.

Inter Cars Latvija reģistrēta 2010.gadā un tās pamatkapitāls ir 2828 eiro, liecina Firmas.lv informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 83,5 miljonu eiro un peļņa sasniedza 1,876 miljonus eiro. Inter Cars Latvija pieder Polijā reģistrētam uzņēmumam AS Inter Cars.

Pievienot komentāru