“Interspiro Production” jaunās ražotnes pamatos iemūrē laika kapsulu

0
194

Otrdien, šī gada 24. martā, elpošanas un drošības ekipējuma ražotāja – Liepājas SEZ kapitālsabiedrības SIA “Interspiro Production” jaunās ražotnes pamatos, vietā, kur būs galvenā ieeja rūpnīcā, iemūrēja laika kapsulu, kas šoreiz bija uzņēmumā ražots gaisa cilindrs ar šī laika liecībām, aģentūru LETA informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Viņa stāstīja, ka šā gada februārī uzņēmums uzsāka ražošanas un noliktavas ēkas būvniecību Ģenerāļa Baloža ielā 20/22, Liepājā, iepretim Karostas vēsturiskajam ūdenstornim, un aizņem 1,5 hektāru lielu zemesgabalu. Ēku plānots nodot ekspluatācijā šā gada novembrī. Būvdarbu izmaksas plānotas aptuveni 3 miljonu eiro apmērā, bet galvenais būvuzņēmējs ir SIA “MP Būvserviss”.

LSEZ SIA “Interspiro Production” ir daļa no starptautiskās uzņēmumu grupas “Ocenco” un savu darbību Liepājā uzsāka 2008.gadā Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā. Uzņēmums ražo elpošanas aprīkojuma komplektus, ko izmanto militārās organizācijas, ugunsdzēsības un glābšanas dienesti, rūpnīcas, kurās ir bīstama ražošanas vide, jūras un niršanas uzņēmumi visā pasaulē un pašlaik nodarbina 95 cilvēkus, stāstīja Ratniece-Kadeģe.

Kā uzsver LSEZ SIA “Interspiro Production” ražotnes vadītājs Sandris Gusts, uzņēmumam attīstoties, esošajās telpās kļuvis par šauru, turklāt telpu izkārtojums ir dažādos stāvos, kas apgrūtina ikdienas darba organizāciju un loģistiku. Doma par savu ražošanas telpu būvniecību radusies pirms aptuveni četriem gadiem, bet galīgo lēmumu uzņēmuma īpašnieki pieņēma pagājušā gada vasarā.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) atzinīgi novērtēja to, ka uzņēmēji izvēlas Liepājas biznesa vidi, uzņēmējdarbības attīstībai sagatavoto infrastruktūru, jo būvē savas rūpnīcas Liepājā, tādējādi radot jaunas un modernas darbavietas.

Vēl vienas jaunas rūpnīcas būvniecība Karostas Industriālā parka teritorijā, ko pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi sakārtoja pirms vairākiem gadiem, izbūvējot nepieciešamās inženierkomunikācijas, ir apliecinājums, ka investīcijas bijušas pārdomātas un vērstas uz ilgtermiņa attīstību.

Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš atzīst, ka Karostas Industriālais parks jau vairākus gadus nav tikai iecere, bet īstenība. Jau no pagājušā gada vasaras šeit strādā “Jensen Metal” jaunā rūpnīca, kas plāno paplašināties. Tagad pamati izbūvēti jaunajai “Interspiro Production” rūpnīcai, un tiek projektētas vēl citas. “Karostas Industriālais parks, pēc uzņēmēju atzinuma, ir piemērots ražošanas telpu izveidei, jo atrodas gan tiešā ostas tuvumā, gan ir viegli pieejams pa sauszemes autoceļiem,” sacīja Lapiņš.

“Interspiro Production” jaunās ražotnes galvenais būvuzņēmējs ir SIA “MP Būvserviss”, kura valdes loceklis Māris Plēpis atzīst, ka noslēgumam tuvojas pamatu izbūve un liešana, bet paralēli jau uzsākti inženierkomunikāciju izbūves darbi. Plānots, ka tuvāko divu nedēļu laikā uzsāks arī metāla konstrukciju montāžu, kas tiek izgatavotas turpat blakus uzņēmumā “RK Metāls”. Tas viešot pārliecību, ka nekam nevajadzētu kavēties arī valstī esošās ārkārtējās situācijas dēļ, piebilda Plēpis.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, pērn uzņēmuma apgrozījums bija 2 022 405 eiro, kas, salīdzinot ar 2018. gadu palielinājies par 9%. Pērn uzņēmums nopelnījis 91 701 eiro, kas ir par 5% vairāk nekā 2018.gadā.

Uzņēmums pieder Zviedrijas kompānijai “Interspiro Aktiebolag”. Avots: https://www.liepajniekiem.lv/zinas/bizness/liepajas-sez-kapitalsabiedribas-sia-interspiro-production-jaunas-razotnes-pamatos-iemure-laika-kapsu/

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit