Islandes pašvaldībās uzstādīti “Vizulo” ražoti gaismekļi

0
170
Publicitātes foto no Vizulo.com

Latvijas LED gaismekļu ražotājs Vizulo uzstādījis jau vairāk kā 25 000 gaismekļu Islandes pašvaldībās, informē uzņēmuma pārstāvji.

Vizulo nodrošina izdevīgāko risinājumu 10 gadu periodam, kurā ņemts vērā ne vien elektrības patēriņš un īpaša gaismekļu konfigurācijas spēja, piemēram, neapžilbināt satiksmes dalībniekus, bet arī iespēja mākslīgajā apgaismojumā redzēt priekšmetus reālās krāsās, kādas var redzēt saules gaismā.

Vizulo valdes loceklis Jānis Zeltiņš skaidro: “Islandē konkursi tiek veidoti, primāri domājot par iedzīvotāju labsajūtu, piemēram, lai ārpus telpām uzstādītais apgaismojums nespīdētu iekšā māju logos, neapžilbinātu gājējus, autobraucējus, velosipēdistus. Tā kā Islandē bieži ir nomācies laiks un piecus mēnešus gadā šajā valstī ir polārā nakts, kvalitatīvs ieluapgaismojums ir jo īpaši svarīgs. Viens no konkursu vērtēšanas kritērijiem ir tas, lai izvēlētās apgaismojuma diodes precīzi atveidotu krāsas (salīdzinot ar dabisko gaismu) it visam ne tikai ārā, bet arī iekštelpās. Tādēļ svarīgs nosacījums ir gaismekļu augstais krāsu atveidošanas indekss (Color Rendering Index – CRI). Tādējādi tiek panākts, ka konkursos var piedalīties tikai uzņēmumi ar gaismekļiem, kuriem ir augstvērtīgas diodes.”

Uzstādītājiem gaismekļiem jābūt veidotiem tā, lai to radītā gaisma tiktu pilnībā kontrolēta, neapdraudot satiksmes dalībniekus ar žilbinājumu un neietekmējot islandiešu komfortu viņu mājokļos, tādējādi gādājot par labbūtību arī gada tumšajos periodos.

“Konkursu pretendentiem tiek prasīti arī aprēķini par elektrības prognozējamo cenu 10 gadu griezumā, kas ir visbūtiskākais kritērijs Islandē. Respektīvi, uzvar nevis uzņēmums, kuragaismekļu cena ir viszemākā, bet tas, kura piedāvājums ir izdevīgākais 10 gadu periodā,” norāda J. Zeltiņš.

Vizulo gaismekļi ir uzstādīti Islandes lielākajās pilsētās – Reikjavikā, Koubavogirā, Habnarfjerdirā, kā arī citās pilsētās un ciematos. Ar Vizulo gaismekļiem izgaismotas ielas, skvēri, sporta laukumi, parki un stāvvietas.