Projekta Jaunu lietusūdens attīrīšanas risinājumu testēšana bīstamu vielu un toksīnu ieplūdes ierobežošanai Baltijas jūrā (CleanStormWater) ietvaros Rīgā uzsākta jauna lietusūdens attīrīšanas risinājuma izbūve Lucavsalā, kas nodrošinās lietusūdens attīrīšanu un monitoringu.
Tiks uzstādīts vertikālais naftas un suspendēto vielu atdalītājs, kas tiks aprīkots ar sensoriem, lai sekotu lietusūdens kvalitātes parametriem un ziņotu par iekārtas apsaimniekošanas nepieciešamību. Būvniecības darbus veic AS Ceļu pārvalde. Lai nodrošinātu lietusūdens kvalitātes monitoringu, Rīgas tehniskās universitātes Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas vadošie eksperti veic e-monitoringa platformas izstrādi, kas apkopos, analizēs un vizualizēs datus no lietusūdens attīrīšanas risinājumam piesaistītajiem sensoriem.
Projektu CleanStormWater kopš 2020. gada jūnija īsteno Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar 4 partneriem no Igaunijas, Zviedrijas un Somijas INTERREG Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros.
Projekta CleanStormWater galvenais mērķis ir izstrādāt un pārbaudīt jaunus lietusūdens attīrīšanas risinājumus, kas efektīvi attīra lietus ūdeņus, kā arī nodrošina kvalitatīvu to pārvaldību un ūdens kvalitātes monitoringu tuvu reāllaika situācijā, tādejādi sniedzot iespēju operatīvi reaģēt ārkārtas situācijās. Lai sasniegtu projekta mērķi, projekta partneri plāno izbūvēt centralizētus un decentralizētus lietusūdens attīrīšanas risinājumus izvēlētajās pilotteritorijās Viimsī (Igaunijā), Rīgā (Latvijā), Lieto un Turku pašvaldībās (Somijā).
Projekts tiek īstenots līdz 2022 .gada beigām ar INTERREG Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas atbalstu.