Izbūvēta ceturtā stikla kausēšanas krāsns AS “Valmieras stikla šķiedra”

0
262
Publicitātes foto

Investējot vairāk nekā 15 miljonus eiro energoefektīvos risinājumos un nodrošinot vairāk nekā 50 jaunas darbavietas reģiona iedzīvotājiem, AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA ražotnē pabeigta otrās augsta silīcija oksīda satura stikla kausēšanas krāsns būvniecība.

Jaunā krāsns darbosies līdztekus jau divām esošajām E-stikla un vēl vienai augsta silīcija oksīda satura stikla kausēšanas krāsnij. Piektdien, 14.jūlijā, tika uzsākta jaunās krāsns sildīšana, lai to sagatavotu stikla šķiedras ražošanas uzsākšanai un jau augusta sākumā tā varētu nodrošināt augtsvērtīgus eksporta produktus ārvalstu tirgiem.

No jaunajā krāsnī iegūtās augsta silīcija oksīda satura stikla šķiedras tiks ražoti produkti, kuri spēj nodrošināt līdz pat 1100°C termoizturību. To nozīme ir neatsverama industrijās, kur nepieciešama zema siltuma vadītspēja, inertums pret lielāko daļu ķīmisko reaģentu, izturīgums pret organiskajām un minerālajām skābēm, vāju sārmu, ūdeni un augstspiediena tvaiku. Tāpēc šos produktus bieži izmanto dažādu augsto tehnoloģiju nozarēs, piemēram, aviācijā un kosmosa industrijā, ķīmiskajā rūpniecībā, metalurģijā, speciālo apģērbu izgatavošanā, energorūpniecībā, mašīnbūvē, kā arī elektroauto bateriju izolācijas materiālu ražošanā. Šī ir specializēta nišas produkcija, ko ražo vien neliels skaits piegādātāju visā pasaulē, un AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA var lepoties ar 40-50 gadu pieredzi šajā jomā.

Apzinoties stikla šķiedras ražošanas nozares ietekmi uz vidi, viens no svarīgākajiem AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA investīciju mērķiem ir kļūt energoefektīvākiem un elastīgākiem energoresursu izvēlē. Tādēļ jaunā tipa krāsns būvniecībā, kurā uzņēmums investējis vairāk nekā 15 miljonus eiro, izmantotas inovatīvas tehnoloģijas un to risinājumi, kas palīdzēs nodrošināt augstāku produkcijas kvalitāti un samazināt resursu patēriņu vienas produkcijas vienības ražošanā. Tādējādi tiek likts uzsvars uz klimatam un videi neitrālāku ražošanu, samazinot CO2 un citu SEG gāzu emisiju nonākšanu atmosfērā, kā arī panākta lielāka fleksibilitāte attiecībā uz energoresursu izvēli.

Vēl viens būtisks ieguldījums videi draudzīgākas ražošanas transformācijā ir stikla šķiedras tehnoloģisko atgāju iecirknis, kuru uzstādīs nākammēnes, taču plānots, ka tas sāks darboties oktobrī.

Nākamais investīciju solis bez stikla šķiedras tehnoloģisko atgāju iecirkņa būs ieguldījumi tehnoloģijās tālākai augsta silīcija oksīda satura stikla šķiedras pārstrādei un, iespējams, vēl divu līdzīgu krāšņu būvniecība, jo arvien vairāk klientu pieprasa stikla šķiedras audumus.