Izbūvēta labiekārtota pastaigu taka gar Juglas ezeru

0
72
Publicitātes foto

Noslēgušies pēdējie labiekārtošanas darbi projektā Juglas ezera pastaigu taka “Sajūti Juglu”, kas tapis ar Rīgas pašvaldības organizētā Līdzdalības budžeta konkursa atbalstu, vēsta Rīgas domes pārstāvji.

Projektu Līdzdalības budžeta konkursam iesniedza Juglas attīstības biedrība ar mērķi izveidot pastaigu taku, kas kalpotu kā vides izglītības un infrastruktūras objekts, lai izzinātu un atklātu dabas vērtības pie Juglas ezera. 

Projekta gaitā izveidots 250 metru garš koka pastaigu takas posms no skatu platformas virzienā uz Brīvības ielu, izbūvēta arī koka dēļu skatu platforma ar skatu uz ezeru, uz kuras izvietoti soliņi un velo novietnes. Pretī skatu platformai atrodas informatīvs stends, kas vēsta par apkārtējā vidē mītošo lapukoku praulgrauzi, ezera putnu un zivju sugām, informāciju nodrošinot arī Braila rakstā. Drošības nolūkos visas laipas garumā izbūvēta marga ezera pusē un uz tās ir izvietoti 20 taktili, telpiski ciļņi ar raksturīgākajām dzīvnieku sugām Juglas ezerā un tā teritorijā, kas kalpos kā izzinošs materiāls cilvēkiem ar redzes traucējumiem un būs saistošs uzskates materiāls bērniem vides izzināšanā. Vide labiekārtota ar papildu soliņiem un atkritumu urnām.

Juglas ezeram blakus esošajā Strazdumuižas parka koku dobumos ir sastopama Latvijā īpaši aizsargājama vabole lapukoku praulgrauzis, kā arī Juglas ezerā sastopamas vairākas ūdensputnu sugas. Gar krastu aug niedrājs, kurā ir sastopami niedrāju putni.