Izbūvēts pirmais tiešais pieslēgums gāzes pārvadam

0
238

Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS Conexus Baltic Grid (Conexus) noslēdzis pirmā tiešā pieslēguma izveidi gāzes pārvades sistēmai, aģentūru LETA informēja Conexus pārstāvji.

Tiešais pieslēgums veikts SIA GasOn (iepriekš SIA RiGas Cylinders) Priekuļos. Kompānija nodarbojas ar saspiestās dabasgāzes (CNG) ražošanu un piegādi klientiem, izmantojot mobilas gāzes uzpildes stacijas.

Conexus Tehniskās attīstības un investīciju departamenta vadītājs Ivars Ščerbickis norādīja, ka pieslēgšanās pārvades sistēmai ir saistoša rūpnieciskā sektora klientiem, kuru gāzes patēriņš ir vismaz 1000–1500 kubikmetru stundā, un kuru objekts atrodas tālu no izbūvētajiem pilsētas gāzes sadales tīkliem.

“Pieslēgšanās pārvades sistēmai, kas ir jāveic lietotājam, ir tehniski un finansiāli sarežģīts process, tāpēc to ieviešanu īsteno lietotāji, kuri skaidri saredz tās ieguvumus ilgtermiņā un ir spējīgi segt tehnisko risinājumu īstenošanas izmaksas. Lielu interesi par tiešajiem pieslēgumiem šobrīd izrāda gan saspiestās dabasgāzes ražotāji, gan biometāna ražotāji,” pauda Ščerbickis.

Kompānijā norādīja, ka GasOn tuvākajā nākotnē plāno sākt CNG ražošanu Priekuļos, un tiešais pieslēgums nodrošinās iespēju saņemt gāzi no pārvades ar lielāku spiedienu, ražošanas procesā nodrošinot enerģijas patēriņa ekonomiju.

GasOn izpilddirektors Renārs Miķelsons skaidroja, ka kompānijas mērķis ir nodrošināt mobilas gāzes piegādes energoefektīvā veidā, un jaunais pieslēgums ir obligāts priekšnoteikums šādu piegāžu īstenošanā. Priekuļu stacijas ražošanas jauda būs 160 gigavatstundas (GWh) gadā.

2019.gadā GasOn ieņēmumus no pamatdarbības neguva, kā arī cieta zaudējumus 22 711 eiro apmērā, liecina informācija Firmas.lv. Uzņēmums reģistrēts 2017.gadā, un tā pamatkapitāls ir 40 000 eiro. GasOn dalībnieki vienādās daļās ir SIA ACNG un SIA RG Services, bet patiesie labuma guvēji ir Renārs Miķelsons un Līga Reisone. 

Conexus ir vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operators Latvijā. Kompānija pārvalda Inčukalna pazemes gāzes krātuvi un maģistrālo dabasgāzes pārvades sistēmu, kas savieno Latvijas dabasgāzes tirgu ar Lietuvu, Igauniju un Krievijas Ziemeļrietumu reģionu. Conexus tika dibināta 2016.gada decembrī, reorganizācijas rezultātā no Latvijas gāzes nodalot pārvades un glabāšanas darbības virzienus.

Conexus pērn strādāja ar 59,343 miljonu eiro apgrozījumu un 17,945 miljonu eiro peļņu. Conexus ir slēgta akciju sabiedrība. Kompānijas lielākais akcionārs ir valstij piederošais Augstsprieguma tīkls (68,46%), kamēr Marguerite Fund pieder 29,06% akciju.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit