Izgaismo Ventas rumbu diennakts tumšajā laikā

0
539

Platākais Eiropas ūdenskritums Ventas rumba turpmāk būs redzama arī diennakts tumšajā laikā. Jau šobrīd, sākoties krēslai, tā tiek izgaismota ar statiskām gaismām, savukārt piektdienas un sestdienas vakaros, kā arī svētkos vai pilsētai nozīmīgos notikumos virs ūdenskrituma turpmāk būs skatāmas gaismu spēles.

Idejas autors ir biedrības Viduskurzemes tūrisma apvienība radošā komanda: Inese Krone, Jana Bergmane, Ieva Gūtmane, Aiga Meri un Dace Zonberga. Projekta īstenošanā piedalījās SIA NA kompānija Normunda Bļasāna vadībā, nodrošinot gaismošanas tehniskos risinājumus, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, kura ideja par zivju zvīņu un Ventas upes vizuļošanu iedzīvināta rumbas gaismošanas stāstā, Kuldīgas attīstības aģentūras vadītāja Dace Šēle, projektu vadītāja Ance Reķe un vietējās rīcības grupas Darīsim paši administratīvā vadītāja Ieva Birbele, nodrošinot projekta ieviešanas dokumentālo pusi, kā arī Kuldīgas novada pašvaldības speciālisti domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas vadībā, meklējot risinājumus projekta ieviešanai dabā.

Tehnisko projektu izstrādāja SIA KCE. Projektēšanas procesā iesaistīts gan ainavu arhitekts, gan saņemts pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR ekspertu atzinums par iespējamo projekta realizācijas ietekmi uz Ventā mītošo zivju resursiem. Projekts saskaņots arī Valsts vides dienestā. Lai nodrošinātu rumbas izgaismošanu, izbūvēja elektrības pieslēgumu, prožektoru balstus un prožektoru platformas gan Mārtiņsalā, gan pie Pils ielas. Būvdarbus veica SIA CVS, būvuzraudzību nodrošināja SIA ELM.

Informācija par gaismu spēļu laikiem jāmeklē feisbukā Kuldiga.tourism kontā.