Izgaismos Zaķusalas TV torni un Brīvības pieminekli

0
637

No šodienas, 11.novembra, līdz par 21.novembrim Zaķusalas televīzijas tornis Rīgā tiks izgaismots ar īpašu svētku apgaismoju, lai priecētu iedzīvotājus un pilsētas viesus valsts svētku laikā, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC).

“Ārkārtējās situācijas laikā liela daļa pasākumu nevar notikt epidemioloģisko nosacījumu dēļ. TV tornim ir tā priekšrocība priecēt rīdziniekus un pilsētas viesus attālināti, jo tornis redzams teju no jebkuras vietas galvaspilsētā. Izgaismotais tornis, gaismas stari, kas mirdzēs no torņa pakājes un veidos saspēli ar vairāk nekā 100m augstumā izvietotajām gaismas iekārtām, vairos gaišas emocijas, patriotismu un svētku garu, kas tik ļoti nepieciešams katrā ģimenē un valstī kopumā,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

Zaķusalas TV tornis tradicionāli ik gadu tiek izgaismots valsts svētku laikā. Šogad tornis tiks izgaismots ilgāk nekā citus gadus – no 11. līdz 21.novembrim. Tāpat 18.novembra rītausmā Zaķusalas TV tornī tiks pacelts valsts karogs.

Arī citos Latvijas augstākajos sakaru torņos tiks pacelti 3×6m lieli valsts karogi. Valsts karogi svētku laikā plīvo vairāk nekā 200m augstajos Rēzeknes, Daugavpils, Valmieras, Cesvaines, Ulbrokas un Dundagas torņos, kā arī LVRTC torņos Tukumā, Sabilē, Ēdolē, Siguldā, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Viļānos, Preiļos, Līvānos, Viesītē, Jelgavā un Rīgā, Ērgļu ielā.

Zaķusalas TV tornī karogs pirmo reizi tika pacelts 2014.gada decembrī un pēc tam ik gadu 4.maijā un 18.novembrī. Pārējos LVRTC augstākajos torņos karogi pirmo reizi tika pacelti 2018.gadā, kad torņos tika izveidoti speciāli karoga masti, kā arī apgaismojums diennakts tumšajam laikam.

Šovakar, 11.novembrī, notiks Brīvības pieminekļa fasādes izgaismošanas mēģinājums, lai pārliecinātos, vai iepriekš veiktā digitālā modelēšana un veiktie gaismu aprēķini ir atbilstoši, informē Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda pārstāve Ilze Ošāne.

Brīvības pieminekļa izgaismojuma mēģinājums būs skatāms no Laimas pulksteņa puses, virzienā uz Brīvības bulvāri, un interesenti varēs aplūkot izgaismotu Brīvības pieminekli no pulksten 18 līdz 23. Organizatori skatītājus aicina ievērot divu metru distanci un valstī noteiktos ārkārtas stāvokļa noteikumus.

Brīvības pieminekļa izgaismošanu, uzstādot izgaismojumu Brīvības tēlam un pieminekļa skulpturālajam ansamblim, paredzēts veikt līdz 2021.gada 18.novembrim.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit