Izmaiņas “Augstsprieguma tīkla” sertificēšanas procesā

0
213

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi grozījumus noteikumos, kas paredz izmaiņas AS Augstsprieguma tīkls sertificēšanas procesā. Šādas izmaiņas nepieciešamas, lai pielāgotu prasības jaunajiem apstākļiem, kad elektroenerģijas pārvades sistēma ir nonākusi AS Augstsprieguma tīkls īpašumā.

Noteikumos SPRK ir noteikusi informācijas apjomu un kārtību, kādā operators turpmāk sniegs informāciju par tā atbilstību sertificēšanas prasībām situācijā, kad pārvades sistēmas operators vienlaikus ir arī pārvades sistēmas aktīvu īpašnieks. Ērtības nodrošināšanai jaunās prasības ir iekļautas atsevišķā jaunā – III1 nodaļā.

Noteikumu grozījumi paredz operatoram iesniegt informāciju, kas apliecina tā rīcībā esošos resursus sekmīgai funkciju īstenošanai, pārvades sistēmas attīstības 10 gadu plānu un informāciju, kas apliecina tā neatkarību no komersantiem, kas īsteno elektroenerģijas ražošanas, tirdzniecības vai sadales darbības. Minētā informācija iesniedzama katru gadu līdz 1.jūlijam.

Šādas izmaiņas noteikumos ir veiktas, pamatojoties uz Ministru kabineta lēmumiem, kuri paredzēja līdz 2020.gada 31.decembrim nodrošināt AS Latvijas elektriskie tīkli akciju ieguldīšanu AS Augstsprieguma tīkls, kā arī īstenot abu komersantu reorganizāciju, pievienojot AS Latvijas elektriskie tīkli AS Augstsprieguma tīkls. 2020.gada novembrī reorganizācija sekmīgi noslēdzās.

Publiskās konsultācijas laikā, ikviens interesents SPRK varēja sniegt priekšlikumus un komentārus par konsultācijas dokumentu. Kopumā saņemti 2 priekšlikumi no AS Augstsprieguma tīkls. No tiem viens daļēji ņemts vērā un viens – nav ņemts vērā. Ar viedokļu apkopojumu un noteikumiem aicinām iepazīties SPRK mājaslapā.

Noteikumu grozījumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas Latvijas Vēstnesī.

Līdz šim AS Latvijas elektriskie tīkli bija elektroenerģijas sistēmas īpašnieks, kuram piederēja Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas aktīvi (330 kV un 110 kV elektropārvades līnijas, apakšstacijas un sadales punkti). AS Latvijas elektriskie tīkli nodrošinājusi Latvijas pārvades tīklu aktīvu uzraudzību un pārvaldību, ko turpmāk veiks pats pārvades sistēmas operators AS Augstsprieguma tīkls.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit