Iznākusi grāmata “Pamatakmens. Būvindustrijas lielā balva”

0
340

Apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva 10. jubilejā 2022. gada septembrī iznākusi grāmata Pamatakmens. Būvindustrijas lielā balva par valstī augstāko nozares apbalvojumu – Pamatakmeni – saņēmušajiem profesionāļiem.

Pamatakmeņi ir īsti Latvijas laukakmeņi. Tikpat īsti un pamatīgi, cik īsti un patiesi ir apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva saņēmēji – gan seniori kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā, gan gada titula ieguvēji kategorijas Gada inženieris/arhitekts vairākās nominācijās.

Katram laureātam grāmatā atrasts īpašs notikums vai pat vairāku notikumu kopums, kur izpaužas viņa profesionālisms, kā arī rakstura īpašības.

“Grāmata nav enciklopēdija. Tajā ir cieņpilns skatījums uz katru no šiem augsta līmeņa speciālistiem. Jo viņi zina, ka apbalvojums ir vien īss mirklis, bet viss pārējais ir pacietīgs, intensīvs un atbildīgs ikdienas darbs ar nepārtrauktām dzīves un profesionālām mācībām jebkurā dzīves posmā, jebkurā vecumā,” saka grāmatas autore, apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva vadītāja Mārīte Šperberga.

SIA Merks valdes loceklis un celtniecības direktors Andris Bišmeistars:
“Atzinība no industrijas ekspertu un profesionāļu vidus ir svarīga motivācija ikvienam censonim. Šī balva ir kā būvniecības nozares Oskars, kas palīdz novērtēt un parādīt plašākai publikai šo cilvēku sasniegumus un progresu, ko viņu ieguldījums sniedz būvniecības nozares attīstībā.”

SIA Velve valdes priekšsēdētāja Vineta Verika: “Suminot nozares profesionāļus ar šo izdevumu, mēs kā uzņēmums esam gandarīti, ka trīs no šiem speciālistiem šobrīd papildina SIA Velve ekspertu rindas, un lepojamies gan ar viņu individuālajiem sasniegumiem, gan ar iespēju kopā strādāt un attīstīties!”

Augsto novērtējumu Pamatakmeni vairāk nekā 40 nozares eksperti-vērtētāji šajos gados piešķīruši arhitektiem, būvinženieriem, būvmateriālu ražotājiem, projektētājiem, būvkonstruktoriem, ceļu, tiltu, hidrobūvju un elektrobūvju inženieriem, ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu sistēmu inženieriem, ģeotehniķiem, elektrisko sistēmu inženieriem, ugunsdrošības speciālistiem, restauratoriem, būvuzraugiem, profesoriem, vieslektoriem augstskolās, pašvaldību būvspeciālistiem.

Visi šie profesionāļi ir uzņēmumu UPB, Inženierbūve, Merks, RERE Būve, Inženieru birojs Kurbada tilti, Tilts, Būvalts R, LNK Industries, Igate būve, Arhitektoniskās izpētes grupa, RK Metāls, Vimbas MF, CMB, Mailītis A.I.I.M., DJA, Norma-S, Konvents, Latvijas tilti, Ceļuprojekts, Būvuzņēmums Restaurators, 8 CBR, Graf X, Zenico, Aqua-Brambis, IG Kurbads, Lafivents, Energoremonts Rīga, Jēkabpils PMK, Velve, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (iepriekš – Latvijas Lauksaimniecības universitāte) un Rīgas Celtniecības koledžas pamatakmens.

Grāmata ir ilustratīva, un tajā skatāmās būves ir Pamatakmeņu saņēmēju veikums Rīgā, Valmierā, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Salaspilī, Rēzeknē, Ogrē, Siguldā, Ērgļos, Rūmenē, Dobelē, Piņķos, Bērzē, Bārtā, Amatciemā, Ķekavā, Jūrmalā, Pāvilostā, Cēsīs, Bauskā un citviet Latvijā, kā arī ārpus valsts robežām – Zviedrijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Igaunijā un Lietuvā.

Grāmatas māksliniece ir Katrīna Vasiļevska.

Grāmata ir apliecinājums tam, cik svarīgi ir novērtēt darbiniekus, kolēģiem pateikt uzmundrinošus vārdus un izrādīt prieku – “Cik labi, ka esi mūsu komandā! Paldies, ka palīdzi būt stipram mūsu uzņēmumam. Lepojamies, ka esi būvindustrijas pamatakmens Latvijā!”

Pateicoties atbalstītājiem, laureāti grāmatu saņems apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva  ceremonijā 27. septembrī.

Grāmata tapusi ar būvuzņēmumu Merks un Velve atbalstu. Paldies par atbalstu arī Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienībai, uzņēmumiem Lafivents, LNK Industries, Inženierbūve, Inženieru birojs Kurbada tilti, Norma-S, LBS- Konsultants, SIA ZAZA TIMBER Production, Ugunsdrošības risinājumu birojs. Īpašs paldies arī privātajiem ziedotājiem Artim Dzirkalim, Mārim Briškam, Jurim Biķim, Aivaram Brambim, Raimondam Eizenšmitam, Mārtiņam Straumem, Helēnai Endriksonei un Aivaram Caunem.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit