Izsludina arhitektūras ideju konkursu attīstības vīzijai “Zunda parks” teritorijā

0
151

Nekustamā īpašuma attīstītājam Galio Group piederošais uzņēmums SIA DG31 izsludinājis starptautisku metu konkursu vēsturiskās Zunda parks teritorijas Daugavgrīvas ielā 31 attīstības vīzijas izstrādei. Šajā astoņus hektārus lielajā teritorijā, kas atrodas starp Daugavgrīvas ielu un Zunda kanālu, plānots attīstīt mūsdienīgu daudzfunkcionālu komerciālo un dzīvojamo ēku kvartālu, nodrošinot labiekārtotu pilsētvidi ar ērtu loģistiku un satiksmes organizāciju.

“Šis ir ļoti interesants un pietiekami sarežģīts projekts, tāpēc kopā ar pilsētas atbildīgajām institūcijām esam veikuši apjomīgu izpēti un sagatavošanas darbus, un mūsu iecere ir atrast pašus labākos teritorijas pilnveidošanas risinājumus, lai attīstītu “Zunda parks” kvartālu kā mūsdienīgu un rīdzinieku vidū iemīļotu vietu, kurā dzīvot, strādāt un pavadīt atpūtas brīžus,” saka Aisvidas Sriebalius, Galio Group valdes loceklis. “Mēs esam vērsti uz ilgtspējīgu pilsētas attīstību, tāpēc izsludinātā konkursa mērķis ir iegūt kvalitatīvus un arhitektoniski pārdomātus risinājumus, lai tādā veidā izvēlētos visatbilstošāko variantu, kas kļūs par pamatu visas teritorijas attīstīšanai kopumā un pirmās kārtas ēkas jaunbūves iecerei,” uzsver Aisvidas Sriebalius.

Ņemot vērā, ka teritorija atrodas pilsētbūvnieciski un ainaviski nozīmīgā vietā un tās attīstība mainīs esošo Pārdaugavas pilsētvidi, radot jaunas skatu perspektīvas un papildinot Daugavas kreisā krasta siluetu, konkursa dalībnieki aicināti pievērst tam īpašu uzmanību. Tāpat liels uzsvars tiek likts uz kvalitatīvas pilsētvides izveidi un infrastruktūras pieejamību. Kā norāda konkursa rīkotāji, teritorijas labiekārtošanai paredzēts izveidot pārdomāti organizētu gājēju un veloceliņu tīklu, optimālu transporta plūsmu, kā arī publiski pieejamas relaksācijas zonas un piekļuvi kanāla krastam ar iedzīvotāju atpūtai piemēroto ūdensmalu.

Savus metu piedāvājumus ieinteresētie konkursa dalībnieki var iesniegt līdz 12.oktobrim. Lēmums par piemērotāko risinājumu tiks pieņemts, balstoties uz deviņu profesionālu nozares ekspertu vērtējumu. Konkursa žūriju veido Latvijas, Lietuvas un Lielbritānijas arhitekti un pilsētplānotāji, atbildīgo institūciju – Rīgas pilsētas Būvvaldes, Rīgas pilsētas attīstības departamenta, Rīgas pilsētas arhitekta biroja, kā arī konkursa rīkotāja SIA DG31 pārstāvji.

Par konkursu:

Konkursa uzdevums ir noteikt labāko starp konkursā iesniegtajiem nolikumā un projektēšanas programmā ietvertajām prasībām atbilstošiem metiem, kuru ņemt par pamatu, izstrādājot būvniecības ieceri, kas tiks balstīta uz tā piedāvāto konkursa teritorijas telpiskās attīstības vīzijas un I kārtas ēkas jaunbūves ieceres priekšlikumiem.

Kopējais konkursa balvu fonds ir 42 000 eiro.

Konkursam sagatavoto metu piedāvājumu var iesniegt līdz 12.oktobrim.

Ar konkursa nolikumu ieinteresētie dalībnieki var iepazīties un lejuplādēt vietnēs https://www.latarh.lv un https://zundaparks.metukonkurss.lv/

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit