Izsludina atlasi degradēto teritoriju revitalizācijas projektiem

0
193
Attēlam ir ilustratīva nozīme.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi Eiropas Savienības (ES) fondu projektu iesniegumu atlasi programmā, kas veicinās videi draudzīgu un vides ilgtspēju teritoriālo izaugsmi. Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ceturtajā atlases kārtā – vairāk nekā 15 miljoni eiro.

Pašvaldības veiks investīcijas rūpniecisko teritoriju un citu uzņēmējdarbībai plānoto vai izmantoto degradēto teritoriju atjaunošanā, lai šīs teritorijas pielāgotu jaunu uzņēmumu izvietošanai vai esošo paplašināšanai, tādējādi sekmējot nodarbinātību un ekonomisko aktivitāti pašvaldībās saskaņā ar pašvaldības attīstības programmā noteikto.

Ar ERAF līdzfinansējumu projektu ietvaros varēs attīstīt ceļu satiksmes infrastruktūru – satiksmes pārvadus, ielas vai ceļus un ar tiem saistīto infrastruktūru, veikt ēku un ar to saistītās infrastruktūras būvniecību, pārbūvi, atjaunošanu vai restaurāciju, un labiekārtot degradētās teritorijas. Tāpat tiks līdzfinansētas ūdenssaimniecības, siltumapgādes, gāzes, elektroenerģijas infrastruktūras būvniecības izmaksas, kā arī virszemes un pazemes komunikāciju infrastruktūras pārbūve. Atšķirībā no iepriekšējām kārtām, ceturtajā atlases  kārtā tiek veicināta zaļās infrastruktūras risinājumu izmantošana ēku un to infrastruktūras attīstīšanai, ceļu satiksmei paredzētās infrastruktūras attīstīšanai, teritorijas labiekārtošanai u.c., piemēram, atjaunojamo energoeresursu izmantojošu enerģiju ražojošas iekārtas vai  risinājumi, kas samazina siltumnīcefekta gāzes (SEG) emisijas vai veicina oglekļa dioksīda (CO2) piesaisti.

Plānotais finansējums ir paredzēts ne mazāks kā 17 817 757 eiro, tajā skaitā ERAF finansējums – 15 145 093 un nacionālais finansējums – ne mazāks kā 2 672 664  eiro.

Ceturtajā projektu iesniegumu atlases kārtā CFLA ir uzaicinājusi sagatavot un iesniegt deviņu projekta iesniegumus septiņām pašvaldībām, proti, Rēzeknes, Jelgavas pilsētas pašvaldībām, un Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Krāslavas, un Tukuma novada pašvaldībām.

Ierobežotās projektu iesniegumu atlases ceturtajā kārtā projektu iesniegumus Centrālā finanšu un līgumu aģentūra gaidīs līdz 31.augustam.

Ceturtajā atlases kārtā tiks atbalstīti projekti, kuru ideju koncepti ir saskaņoti Reģionālās attīstības koordinācijas padomē. Atbildīgās iestādes funkcijas šai ES fondu programmai pilda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Informācija par visām CFLA izsludinātajām atlasēm pieejama CFLA mājaslapā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit