Izsludināta Austrumu robežas nākamo posmu izbūves cenu aptauja

0
431
Attēlam ir ilustratīva nozīme.

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izsludinājusi otro Austrumu robežas izbūves slēgto cenu aptauju. Otrajā cenu aptaujā noskaidros būvkomersantus, kas izbūvēs septiņus robežas posmus ar kopējo garumu 63,9 kilometri. Pirmo divu cenu aptauju būvdarbu rezultātā izbūvēs kopumā 147,8 kilometrus, norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Papildus jau uzsāktajiem deviņu robežas posmu izveides darbiem 83,9 kilometru garumā jaunās cenu aptaujas rezultātā noslēgs līgumus par 64 kilometrus garas robežas joslas izbūvēšanu un sakārtošanu. Kopumā paredzēts izbūvēt un sakārtot Latvijas Republikas–Baltkrievijas Republikas robežu 173 kilometru garumā.

Jaunajā cenu aptaujā piedalīties aicināti 16 būvkomersanti, kas tika izvēlēti atbilstoši 2021.gadā izstrādātajiem un apstiprinātajiem atlases kritērijiem, kuros ietilpst būvkomersantu reputācijas un 2020.gadā veiktā būvdarbu apjoma izvērtēšana. Būvuzņēmēji varēs iesūtīt savus cenu un laika grafika piedāvājumus, kas tiks izvērtēti līdz maija beigām, lai jau jūlija sākumā varētu parakstīt būvdarbu līgumus.

“Pašlaik darbi rit saskaņā ar plānoto. Kapitālsabiedrība dara visu iespējamo, lai iespējami ātri īstenotu uzticēto darbu izpildi, tādēļ kopā ar būvkomersantiem, Valsts robežsardzi, Nodrošinājuma valsts aģentūru un Iekšlietu ministriju veicam visas nepieciešamās preventīvās darbības un virzāmies uz priekšu atbilstoši laika grafikam arī šajos nepastāvīgajos apstākļos,” norāda R.Griškevičs.

Līdz šim VNĪ ir nodrošinājusi topogrāfisko plānu izstrādi, lai SIA Citrus Solutions varētu iespējami īsā termiņā veikt projektēšanas darbus pirmajos deviņos prioritārajos posmos. Vasarā tiks uzsākta būvniecība septiņos no deviņiem robežas posmiem. Austrumu robežas izbūves nākamās cenu aptaujas plānots izsludināt, kad būs saņemtas detalizētas lietotāja prasības par Daugavas posmu un rokādes ceļiem. Nākamajās cenu aptaujās iekļauts posms gar Daugavu un robežas apsardzības infrastruktūras izbūve.