Izsludināta pieteikšanās “Bauhaus” konkursam

0
584

Līdz 28.februārim var pieteikties Jaunā Eiropas “Bauhaus” 2022.gada balvām, informē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Pirmā pieteikšanās uz balvām guva lielu atsaucību – pagājušajā gadā saņemti vairāk nekā 2000 pieteikumu. 2022.gadā ar iniciatīvu cildinās jaunus iedvesmojošus pārmaiņu piemērus mūsu ikdienas dzīvē, dzīves telpā un pieredzē. Tāpat kā pirmajā konkursā, arī Jaunā Eiropas “Bauhaus” 2022.gada balvas tiks piešķirtas jauno talantu idejām, kā arī jau esošiem projektiem, kas izceļas ar ilgtspēju, iekļaujošumu un estētiku un Eiropas zaļo kursu tuvina cilvēkiem un vietējām kopienām.

Projekti un idejas, kas vairo skaistumu, ilgtspēju un iekļaujošumu, tiks apbalvoti četrās kategorijās, kuras atbilst šādiem mērķiem:

  • atjaunot saikni ar dabu,
  • atgūt piederības sajūtu,
  • priekšroku dot vietām un cilvēkiem, kam tas vajadzīgs visvairāk,
  • industriālajā ekosistēmā ieviest ilgtermiņa, apritīgu un integrētu domāšanu.

Šīs kategorijas atspoguļo Jaunā Eiropas “Bauhaus” četrus tematiskos pārveides virzienus. Tie noskaidroti iniciatīvas kopizstrādes posmā, kurā piedalījās tūkstošiem cilvēku un organizāciju, kas izteica viedokli un dalījās pieredzē. Pieteikumus novērtēs, vadoties pēc trim iniciatīvas pamatvērtībām: ilgtspēja, estētika un iekļaujošums. Piedalīties konkursā aicināti pretendenti no visām dalībvalstīm, kā arī no visas pasaules, ja vien viņu projekti un idejas tiek īstenotas Eiropas Savienībā.

Katrā no šīm kategorijām ir divas paralēlas konkursa sadaļas:

  • sadaļa Jaunā Eiropas “Bauhaus” balvas, kas veltīta pēdējo divu gadu laikā pabeigtu projektu piemēriem, un
  • sadaļa Jaunā Eiropas “Bauhaus” uzlecošās zvaigznes, kas veltīta koncepcijām vai idejām, kuru autori ir jaunie talanti vecumā līdz 30 gadiem.

Papildus 16 balvām, ko vienam pirmās un vienam otrās vietas ieguvējam katrā kategorijā un sadaļā piešķirs žūrija, vēl divas balvas tiks noteiktas sabiedrības balsojumā par labākajiem pieteikumiem.

Kopumā 18 uzvarētāji saņems naudas balvas līdz 30 000 eiro apmērā, kā arī komunikācijas paketi, kas palīdzēs iniciatīvas tālāk attīstīt un popularizēt.

Pieteikumus var iesniegt līdz 2022.gada 28.februāra plkst.19 (CET). Pretendenti konkursā var piedalīties neatkarīgi no valstspiederības un kvalifikācijas, taču ar noteikumu, ka viņu koncepcijas, idejas un projekti tiek īstenoti un fiziski atrodas Eiropas Savienībā.

Jaunais Eiropas “Bauhaus” smeļas iedvesmu Eiropas kultūrā, izglītībā, zinātnē un inovācijā, un tā mērķis ir Eiropas zaļā kursa solījumus pārvērst realitātē, uzlabojot mūsu ikdienas dzīvi. Ar nepacietību gaidu šī gada pieteikumus, kas atspoguļos izcilākos Eiropas radošuma piemērus,” teic Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela.

“Patlaban vairāk nekā jelkad agrāk mums vajadzīgas ilgtspējīgas un novatoriskas idejas, kā pārveidot mūsu dzīves un darba veidu, nevienu neatstājot novārtā. Jaunais Eiropas “Bauhaus” atalgo labākās, drosmīgākās un spilgtākās koncepcijas, kā reģionus un pilsētas pilnveidot cilvēkiem un planētai draudzīgā veidā. Kohēzijas politika arī turpmāk palīdzēs šīs jaunās ieceres pārvērst realitātē visos Eiropas reģionos par labu visai mūsu sabiedrībai,” atzīst Kohēzijas un reformu komisāre Elīza Ferreira.

Jaunais Eiropas “Bauhaus” ir vides, ekonomikas un kultūras projekts, kura mērķis ir palīdzēt Eiropas zaļo kursu īstenot, apvienojot dizainu, ilgtspēju, piekļūstamību, pieejamību cenas ziņā un investīcijas.

Kopš Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena 2020.gada runā par stāvokli Savienībā izziņoja Jauno Eiropas “Bauhaus”, tā veidošanā iesaistījušies tūkstošiem cilvēku un organizāciju visā Eiropā un aiz tās robežām.

Pagājušā gada septembrī pieņemts Komisijas paziņojums, kurā bija izklāstītas iniciatīvas realizēšanai vajadzīgās rīcībpolitikas un finansējums, un iniciatīva no kopizstrādes posma pārgāja īstenošanas posmā.