Izsludināta projektu atlase bērnudārzu infrastruktūras attīstībai

0
190
Attēls ilustratīvs

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi atklātu projektu atlasi pašvaldībām un to izveidotām iestādēm par Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu pirmsskolas izglītības iestāžu pārbūvei vai jaunu ēku būvniecībai, kā arī to labiekārtošanai, aģentūru LETA informēja CFLA pārstāvji.

No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) šim mērķim paredzēti vismaz 21,8 miljoni eiro. Lai veicinātu pirmsskolas izglītības pakalpojuma pieejamību, pašvaldības, kur bērnu skaits rindā uz pašvaldību bērnudārziem ir lielāks par 100, izglītības iestādes attīstībai varēs saņemt varēs saņemt 200 000 līdz piecu miljonu eiro lielu ES fondu atbalstu. To varēs izmantot gan jaunu bērnudārzu būvniecībai, gan esošu ēku pārbūvei. Tāpat ES fondu līdzekļus varēs ieguldīt ar bērnudārzu saistītās teritorijas labiekārtošanā, tai skaitā rotaļu un sporta laukumiem, stāvlaukumiem, apzaļumošanai.

Projektu iesniegumus CFLA pieņems līdz šā gada 15.decembrim, savukārt projektu īstenošana jāpabeidz ne vēlāk kā 2029.gadā.

Projektu īstenošanai šajā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātajā ES fondu programmā šobrīd ir pieejami 21,8 miljoni eiro no ERAF, plānotais pašvaldību ieguldījums – vismaz 3,847 miljoni eiro. Projektu atlases dokumentācija pieejama CFLA tīmekļvietnē cfla.gov.lv.