Foto no ventspils.lv.

Ventspils pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde ir izsludinājusi iepirkumu Būvprojekta izstrāde un autoruzraudzība rodeļu trases izbūvei slēpošanas kalnā “Lemberga hūte”, paredzot īstenot rodeļu trases būvniecības ieceri Ventspilī.

Rodeļu trases būvniecības iecere Ventspilī top kopš 2015.gada, kad pilsētas attīstības komisijā tika skatīts šāds priekšlikums, būvniecību paredzot īstenot, kad Lemberga hūte sasniegs 58 metru augstumu. Kopš 2015.gada kalnā ievestais grunts apjoms ir sasniedzis jau 1 925 672m3, tādējādi kalna augstums šobrīd vairāk nekā 58 metri, līdz ar to ir iespējams izveidot rodeļu trasi 603 metru garumā ar 22 kamanām trasē.  

Rodeļu trases būvprojekta izstrādes mērķis ir sagatavot atbilstošu projektu, kas nākotnē piesaistītu Eiropas Savienības fonda investīcijas. Ventspilī tiek paredzēts izbūvēt augstas klases rodeļu trasi, kas būs viena no labākajām Eiropā. Jaunā trase būs atvērta cauru gadu neatkarīgi no laikapstākļu nokrišņiem. Citas Latvijā pieejamās rodeļu trases šādu iespēju nespēj nodrošināt, jo nokrišņu laikā nevar nodrošināt atbilstošu bremzēšanu.

Patlaban ir izsludināts publiskais būvprojekta izstrādes un autoruzraudzības iepirkuma konkurss. Būvprojekta ietvaros tiek paredzēta arī piegulošās teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana.

Pieteikumus var iesniegt līdz šī gada 14.decembrim.