Izsludināts iepirkums izstāžu zāles “Arsenāls” atjaunošanai

0
106
Publicitātes foto

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izsludinājusi iepirkumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls, kas atrodas Vecrīgā, Torņa ielā 1, pārbūvei, informē VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

“Izstāžu zālē Arsenāls paredzēts uzturēt pilsētā modernās kultūras pulsu, savienojot vēsturi, mākslu un arhitektūru, aicinot sabiedrību aplūkot dažādu laiku mākslas izstādes. Šī Rīgas vēsturiskā ēka pēc rekonstrukcijas priecēs apmeklētājus atjaunotās, vēsturiski atbilstošās, bet tajā pašā laikā mūsdienu prasībām pielāgotās telpās,” norāda J. Gavrilova.

Iepirkums ietver plānotos darbus, kas vērsti uz izstāžu zāles tehniskā projekta aktualizāciju un pārnešanu BIM (Building Information Modeling) vidē. Šī metodoloģija ļaus aktualizēt esošo būvprojekta dokumentāciju, izmantojot digitālu modeli, identificēt sadursmes starp dažādām būvprojekta sadaļām un nodrošināt atbilstību aktuālajiem normatīvajiem un tehniskajiem standartiem.

Plānotie būvdarbi ietvers darbu organizēšanas plāna un grafika sagatavošanu, demontāžas darbu veikšanu saskaņā ar būvprojektu, un dažādu būvprojekta sadaļu atbilstošu pārbūvi un izbūvi, ieskaitot nesošās konstrukcijas, inženiertīklus, kā arī ārējo infrastruktūru, piemēram, lietus ūdens novadīšanas sistēmu. Iepirkums ietver arī autoruzraudzības, būvuzraudzības un BIM nodrošināšanu, lai projekts tiktu īstenots atbilstoši būvprojekta risinājumiem. BIM modelis tiks regulāri atjaunots, ņemot vērā būvuzraudzības novērojumus un veiktās izmaiņas būvprojektā.

Finansējums projektam ir piešķirts no ERAF (Eiropas Reģionālā attīstības fonds) Atveseļošanas un noturības mehānisms programmas Energoefektivitātes uzlabošana.

Pretendentus aicina iesniegt piedāvājumus līdz 2024. gada 31. janvāra plkst.10.00 tīmekļa vietnē https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/114473 .

Izstāžu zāle Arsenāls tika slēgta 2020. gada februārī rekonstrukcijai ar mērķi atjaunot un saglabāt ēku, kas tobrīd atradās ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. 2021. gadā tika pabeigta pārbūves 1. kārta, ietverot fasādes atjaunošanu, logu restaurāciju un pamatu hidroizolācijas izbūvi.

Ministru kabinets 2023. gada 12. septembrī apstiprināja Kultūras ministrijas virzīto normatīvo regulējumu unikālu valsts nozīmes kultūras pieminekļu saglabāšanai, kas atrodas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautā teritorijā Rīgas vēsturiskajā centrā. Šī projekta ietvaros plānots attīstīt trīs objektus Rīgas vēsturiskajā centrā – Lielo ģildi, izstāžu zāli Arsenāls un Vecrīgas publisko ārtelpu.