Izsludināts iepirkums Leļļu teātra ēkas atjaunošanai

0
578

VAS Valsts nekustamie īpašumi aicina būvuzņēmējus pieteikties iepirkumā Latvijas Leļļu teātra atjaunošanai un energoefektivitātes uzlabošanai K.Barona ielā 16/18, Rīgā. Tiks uzlabots ēkas estētiskais un tehniskais stāvoklis, vienlaikus plānots panākt ap 60% ietaupījumu uz siltumenerģiju, ļaujot ietaupītos līdzekļus novirzīt citiem mērķiem, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Ēkai paredzēts siltināt ārsienas, cokolu, bēniņus un jumtu, nomainīt logus un koka ārdurvis, modernizēt esošo siltummezglu, pārbūvēt un modernizēt apkures sistēmu, kā arī pārbūvēt esošo ventilācijas sistēmu. Veicot jumta siltināšanu un tā seguma nomaiņu tiks paaugstināti mazās zāles griesti gan skatītāju, gan aktieru ērtībām, kas vienlaikus dos iespēju dažādot skatītājiem pieejamo izrāžu klāstu un rādīt arī marionešu teātri. Latvijas Leļļu teātra atjaunošanu plānots sākt jau šovasar un pabeigt līdz 2022.gada nogalei.

Papildus pirms siltinājuma izbūves tiks stiprinātas ēkas nesošās konstrukcijas un pamati, tādējādi nodrošinot energoefektivitātes paaugstināšanas projektā sasniedzamo rezultātu ilgtspēju un novēršot ēkas konstrukciju bojājumus. “Pērn sākto projektēšanas darbu gaitā VNĪ radās aizdomas par ēkas konstrukciju tehnisko stāvokli, kura izvērtēšanai ar vizuālu apsekošanu vien nepietika, tādēļ pirms projektēšanas pabeigšanas, 2020. gadā tika veikta ēkas padziļināta izpēte, kuras rezultāti aizdomas apstiprināja – ēkas nesošo konstrukciju nolietojums pārsniedz 40% un tika atzīts kā neapmierinošs, kā arī konstatēti bojājumi ēkas starpstāvu pārseguma nesošajās konstrukcijās, tādēļ tika nolemts atsevišķu telpu ekspluatāciju pārtraukt, papildus piesaistot finansējumu ēkas konstrukciju stiprināšanai,” stāsta Griškevičs.

Projektēšanas darbus veica SIA Livland Group. Būvuzņēmēji aicināti pieteikties iepirkumam šeit: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/58535.

Leļļu teātra atjaunošanas projekts tiek finansēts no Kultūras ministrijas piesaistītā finansējuma – Eiropas Savienības fondu Darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība 4.2.1. specifiskā atbalsta mērķa Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās 4.2.1.2. pasākuma Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās otrās projektu iesniegumu atlases kārtas un valsts budžeta finansējuma, tostarp Covid-19 finansējums ekonomikas sildīšanai caur ieguldījumiem būvniecībā.

Ēka K.Barona ielā 16/18 ir kultūras un vēsturiska vērtība. Pēc arhitekta Ernesta Poles projekta 1911.gadā celtajā divstāvu ēkā ir atradies kino, aptieka, grāmatu spiestuve un zīmogu darbnīca, kafejnīca un vairākas tirgotavas. Kopš 1944. gada te darbojas Latvijas Leļļu teātris. Nelielā ēka atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta Rīgas vēsturiskais centrs aizsardzības zonā.

Lai panāktu siltumenerģijas un elektrības izmaksu ietaupījumu publiskā sektora ēkās, kā arī ēku tehniskā un estētiskā stāvokļa uzlabojumu, VNĪ 2019.gadā piesaistījis Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu vienpadsmit sabiedriski nozīmīgu ēku energoefektivitātes uzlabošanas projektiem –  četri no tiem tiek īstenoti teātros: Valmieras drāmas teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Latvijas Leļļu teātrī un Dailes teātrī, divi – Latvijas Valsts arhīva ēkās – Skandu ielā Rīgā un jau 2020.gadā pabeigtais projekts LNA Daugavpils filiālē, Komandanta ielā 9. Ēkas energosniegums 2020.gadā uzlabots arī S.Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā, Valsts prezidenta rezidencē Jūrmalā un jaunajā prokuratūras ēkā Aspazijas bulvārī 7, Rīgā.