Izsludināts jauns iepirkums “Riga Makerspace” izveidei

0
617

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izsludina jaunu iepirkumu  prototipēšanas darbnīcas Riga Makerspace izveidei, jo pretendenti – SIA Selva Būve, SIA Reaton, personu apvienība P un P un AS UPB ir atteikušies no ieceres īstenošanas neparedzēti straujo būvmateriālu cenu un darbu izmaksu kāpuma dēļ, vēsta VNĪ.

Šogad izsludinātajā iepirkumā par prototipēšanas darbnīcas Riga Makerspace izveidi saņemti 11 būvnieku piedāvājumi. Par iepirkuma uzvarētāju ar līgumcenu 6,37 miljoni eiro bez PVN, atzīts SIA Selva būve, taču būvuzņēmējs atteicās no tiesībām slēgt līgumu par ieceres īstenošanu, savu lēmumu pamatojot ar izmaiņām tirgus situācijā. Piedāvājumus atsaukuši arī citi pretendenti, kuri piedāvājuši saimnieciski visizdevīgākos piedāvājumus – SIA Reaton, personu apvienība P un P un AS UPB. Kā iemesli piedāvājumu atsaukšanai tiek minēti  izmaksu neatbilstība faktiskajai tirgus situācijai, kā rezultātā atklātā konkursa nolikumā paredzētos darbus par būvnieku iepriekš piedāvātajām cenām nav iespējams īstenot.  

Pamatojoties uz iepriekš minēto, un Ministru kabineta 2017.gada 28.februāra noteikumu Nr.107 Iepirkuma procedūru un metu konkursu norises kārtība iepirkuma komisija nolēma pārtraukt iepriekš izsludināto iepirkumu un izsludināt jaunu. Jaunajā iepirkumā būvdarbu izpildes termiņš ir 18 kalendārie mēneši no iepirkuma līguma noslēgšanas dienas.

Pagājušajā nedēļā jauns iepirkums izsludināts arī par Tabakas fabrikas kvartāla 1.posma būvniecības darbiem, jo esošie divi pretendenti – AS UPB un SIA Pillar Contractor ir atteikušies no ieceres īstenošanas neparedzēti straujo būvmateriālu cenu kāpuma, būtisko energoresursu izmaksu kāpuma un inflācijas dēļ.

Trijos no četriem pārējiem VNĪ pavasarī izsludinātajiem iepirkumiem ir noslēgti būvniecības līgumi – Leļļu teātra energoefektivitātes paaugstināšana, VSIA Latvijas Nacionālā opera un balets dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu kompleksa izveide un Dailes teātra skvēra labiekārtošanas darbi. VNĪ vadībā pašlaik aktīvi norit darbs pie 54 valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo projektu budžetu vairāk nekā 193 miljoni eiro.

Kādreizējo Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēku Aristida Briāna ielā 13, Rīgā, pielāgos kopumā sešu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas izglītības programmu vajadzībām, izveidojot atbilstošas jaunu produktu paraugu izgatavošanas jeb prototipēšanas darbnīcas, kas ļaus nodrošināt skolēniem un studentiem kvalitatīvu un konkurētspējīgu mācību procesu. Papildus tam tiks ierīkotas mūsdienīgas telpas semināriem un cita veida pasākumiem. Vairāk par projektu var uzzināt mūsu jaunākajā sērijas Ēkas un Leģendas video stāsta:

https://youtu.be/0uL2e0pYQuE