Rīgas pilsētas būvvaldes padomes sēdē apstiprināts lēmums izdot būvatļauju A klases biroju ēkas The Pine būvniecībai Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 62, informē projekta attīstītāji – Zviedrijas nekustamā īpašuma kompānijas Eastnine pārstāvji.

Kompānijā norādīja, ka tā būs pirmā šāda mēroga koka biroju ēka Baltijā. Kopējā plānotās biroju ēkas platība ir 16 900 kvadrātmetru. Ēka atradīsies Rīgā, Valdemāra ielā 62 līdzās esošajai Alojas biroju ēkai, kuras fasādi un interjeru plānots atjaunot, ņemot vērā The Pine jaunbūves dizainu.

The Pine būvniecībā plānots likt uzsvaru uz atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanu kopējā enerģijas piegādē, piemēram, izmantot saules paneļus, kas tiks izvietoti uz ēkas jumta. Kompānijas Eastnine mērķis ir The Pine attīstīt kā pirmo nulles emisijas biroju ēku Baltijā.

The Pine ēkā plānots plašs un zaļš iekšējais pagalms, vismaz 350 pazemes autostāvvietas un 380 velonovietnes, restorāns, fitnesa klubs, pārtikas veikals.

“Investējot ēkās un plānojot jaunus projektus, primāri domājam par to cilvēku vajadzībām, kas tajās strādās, un pēc tam īstenojam atbilstošus arhitektoniskus un inženiertehniskus risinājumus,” saka Eastnine Biznesa attīstības vadītāja Natālija Monkevičiene.

Projekta autori ir dāņu arhitekti Arrow Architects. Projekts tapis sadarbībā ar Latvijas arhitektu biroju Arhis arhitekti

Jaunās biroju ēkas būvprojektu paredzēts izstrādāt līdz 2021.gada vidum, lai saņemtu atļauju sākt būvniecību.

A klases biroju ēka The Pine tiek plānota saskaņā ar WELL un LEED standartiem.

WELL būvniecības standarts ir viena no globālajām reitingu sistēmām, ko nodrošina starptautiskais WELL būvniecības institūts. Tās mērķis ir panākt ēkā maksimālu komfortu, lai uzlabotu darbinieku veselību un labsajūtu. WELL standarts nosaka ne tikai izmantoto materiālu kvalitātes, bet arī gaismas, telpu akustikas, gaisa un ūdens kvalitātes, kā arī telpu mikroklimata rādītāju nozīmīgumu. WELL sertificētās ēkās jānodrošina iespēja nomniekiem dot priekšroku aktīvam dzīvesstilam, piemēram, pārvietoties pa kāpnēm, nevis izvēlēties liftu, jānodrošina vide un aktivitātes, kas motivē un aicina ikdienā rūpēties par fizisko un emocionālo labsajūtu.

Savukārt LEED ir ilgtspējas sertifikāts.

Eastnine ir Zviedrijas nekustamo īpašumu kompānija. Eastnine akcijas tiek kotētas Nasdaq biržā Stokholmā. Patlaban Eastnine portfelī ir biroju ēkas Rīgā un Viļņā ar kopējo iznomājamo platību 114 000 kvadrātmetru.

Pievienot komentāru