Izsniegta būvatļauja saules enerģijas parkam Jelgavas bijušajā lidlaukā

0
338
Attēls ilustratīvs

Jelgavas valstspilsētas Būvvalde ir izsniegusi būvatļauju inženierbūvēm SIA SP Austrumi saules elektrostacijas jeb saules enerģijas ražošanas parka izveidei bijušā Jelgavas lidlauka teritorijā.

Gandrīz 112 ha platībā tiks izveidots saules enerģijas parks ar kopējo jaudu 88.4 MWp, uzstādot vairāk kā 160 tūkstošus saules paneļu moduļus. Kopējās projekta investīcijas būs 63 miljoni eiro.

Savukārt, jau pagājušā gada 16.novembrī tika noslēgta vienošanās ar AS Augstsprieguma tīkls par SIA SP Austrumi jauna elektroenerģijas pārvades sistēmas pieslēguma ierīkošanu.

“Esam nodrošinājušies ar visu nepieciešamo saules enerģijas parka izveidei un mūsu mērķis ir pabeigt projekta īstenošanu līdz 2024.gada beigām. Šis būs viens no lielākajiem saules enerģijas parkiem Baltijā, kas būtiski papildinās Latvijā ražotās enerģijas portfeli, stiprinot valsts enerģētisko neatkarību. Tāpat šāda mēroga projektam ir potenciāls samazināt elektroenerģijas cenu galapatērētājiem, jo mūsu ražotā enerģija palielinās piedāvājumu Baltijas tirgū, kas, attiecīgi, izdarīs spiedienu uz cenu samazināšanu. Jo vairāk šādi projekti būs, jo izdevīgāk tas būs Latvijas iedzīvotājiem,” saka Anastasija Udalova, projekta īstenotāju SIA SP Austrumi valdes priekšsēdētāja.

Elektroenerģijas pārvades sistēmas pieslēguma būvprojektu SP Austrumi izstrādā SIA Inženierija, kam ir būtiska pieredze šādu projektu izstrādē. SIA Inženierija izstrādā arī Būvprojektus 110 kV kabeļu līnijai un optiskās kabeļa līnijai, kā arī saules parka 110 kV apakšstacijai.

Projektu īsteno SIA SP Austrumi, kas ir mērķa sabiedrība konkrēti šīs ieceres realizēšanai. Saules enerģijas parka izveide tiek īstenota kopā ar saules enerģijas jomā pieredzējušu Vācijas uzņēmumu INTEC Energy Solutions, kas ir bāzēts Nirnbergā, Vācijā un Krakovā, Polijā, un strādā vairāk kā 12 pasaules valstīs, īstenojot vairāk kā 138 saules enerģijas projektu. Kopumā INTEC Energy Solutions ir uzstādījis 1,7 GW jaudu, tostarp 328 MWp jaudu Dānijā, 154 MWp Rumānijā un 424 MWp Itālijā.