Izstrādāts elektroauto uzlādes risinājums ielu laternās

0
714

Latvijas jaunuzņēmums SimpleCharge izveidojis Baltijā pirmo elektrouzlādes staciju ielu apgaismojumu laternās. Līdz nākamā gada vidum elektroauto uzlādes stacija iedzīvotājiem ir pieejama Apes ielā 2, Rīgā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Prestižā Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT UM) pilsētvides inkubātora ietvaros, Latvijas jaunuzņēmums SimpleCharge izveidojis elektrouzlādes staciju ielu apgaismojumu laternās, kas ielu apgaismojuma tīklu pārveido un papildina ar elektrouzlādes iespējām. Risinājums demonstrē un paver iespējas nākotnē nodrošināt uzlādes iespējas daudzdzīvokļu namu rajonos, kuros patreiz vērojams uzlādes iespēju trūkums. Izstrādātais risinājums, izmantojot jau esošu infrastruktūru, atvieglo gan elektroauto uzlādes staciju uzstādīšanu, gan paver lielāku uzlādes tīkla potenciālu.

“Rīgā ir vairāk kā 6000 laternu stabi un no tiem apmēram 1000 atrodas blakus autostāvvietai. Mūsu risinājums, pirmkārt, ļauj izmantot jau esošu infrastruktūru, otrkārt, pilnveido enerģijas izmantošanu laternu stabos, tādējādi samazinot uzlādes tīkla izvietošanas izmaksas un, treškārt, rada iedzīvotājiem ērtas un parocīgas elektrouzlādes iespējas,” stāsta SimpleCharge pārstāvis Kārlis Mendziņš.

Kā papildus apsvērums minams transporta sektors, kas veido otru lielāko daļu no siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju apjoma. Līdz ar jauno Eiropas Komisijas vīziju Fit For 55! (Gatavi mērķrādītājam 55%), kas paredz samazināt SEG emisiju apjomu par 55% līdz 2030.gadam, Latvijai aktīvi jādomā par veidiem, kā veicināt pāreju uz videi draudzīgākiem pārvietošanās līdzekļiem. Elektroauto tiek saskatīts kā viens no risinājumiem, lai samazinātu SEG emisijas, tomēr, lai būtu gatavi elektroauto pieaugumam, ir nepieciešams jau laicīgi sagatavot atbilstošu uzlādes infrastruktūru.

Lai arī pašlaik elektroauto īpatsvars pret kopējo transportlīdzekļu skaitu ir neliels, SimpleCharge vīzija ir sagatavot infrastruktūru videi draudzīgai mobilitātei. Risinājums nodrošina vienmērīgu enerģijas plūsmu, tādējādi ļaujot lādēt vairākus elektroautomobīļus vienlaicīgi. Nākotnē tiek plānots, ka šāds uzlādes risinājums varētu atrasties gan daudzdzīvokļu namu pagalmos, gan autostāvvietās, gan degvielas uzpildes stacijās, gan arī blakus tirdzniecības centriem.

SimpleCharge ir viena no pilsētvides mobilitātes inkubatora komandām, kas ir EIT Urban mobility atbalstīts privātā, publiskā un izpētes sektora sadarbības projekts, ko organizē inovāciju kustība VEFRESH sadarbībā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu un Elektronikas un datorzinātņu institūtu.  Projekta mērķis ir risināt pilsētas transporta un mobilitātes izaicinājumus, sekmēt inovatīvu jaunuzņēmumu attīstību mobilitātes jomā, jaunu produktu un pakalpojumu demonstrāciju pilsētvidē.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit