Izturīgākais papīra tilts notur 145,6 kg slodzi

0
861

Tradicionālajā konstruēšanas konkursā Papīra tilti uzvar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes komanda Asie pipari. Tās būvētais tilts notur 145,6 kg lielu slodzi, informē RTU. 

Tiltu maketu izturība tika novērtēta, ievietojot tos īpašā slogošanas aparātā. 

Izturīgāko tiltu uzbūvēja Elmārs Troms, Renārs Troms un Klāvs Šteinburgs. Komanda pati prognozēja, ka tilts izturēs 30 kg slodzi.

Studentu konkurencē otro vietu ieguva RTU komanda Zelta gabaliņi – Viktors Feigins un Elizabete Skrebele. Viņu būvētais tilts izturēja 108,75 kg. Pašu prognozes bija daudz pieticīgākas – 5 kg. Savukārt trešā vietā ierindojās RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenšu Andas Braunas, Danas Azānes un Katrīnas Bērziņas komandas Ak Dievs, cik labs tilts tilts. Tas izturēja 105,55 kg slodzi

Konkursā piedalījās arī skolēnu būvēti papīra tilti. Atšķirībā no pagājušā gada, kad skolēnu darbus žūrija vērtēja pēc konstrukciju sarežģītības, noformējuma un izmēra, šogad visas komandas sacentās par izturīgākā tilta uzbūvēšanu.

Skolēnu konkurencē par izturīgāko tiltu atzīts Auces vidusskolas 12.klases komandas Bob the Builder Inc. izveidots papīra tilts. Artūra Kirfas, Denisa Andersona un Emīla Barakauska uzbūvētais makets noturēja 123,2 kg slodzi, pārspējot izturībā daudzu studentu veidotus tiltus. Komanda pati prognozēja, ka tilts noturēs 40 kg slodzi. 

Otrajā un trešajā vietā ir divas Dobeles Valsts ģimnāzijas komandas. Otro vietu ieguva komanda Merkūrijs – Sofijas Steļmahas veidotais tilta makets noturēja 91,3 kg slodzi, pašas prognozēto 7,5 kg vietā. Savukārt trešo vietu ieguva tilts, kas noturēja 69,75 kg. To būvēja komanda RiRoTilti – Ričards Dzenis, Roberts Dzenis un Gints Dzenis. Arī viņu pašu prognoze bija daudz pieticīgāka – līdz 3 kg. 

Visi slogotie tilti kopumā izturēja 2576,18 kilogramus.

Tradicionālajā konstruēšanas konkursa Papīra tilti organizētāji saka paldies dalībniekiem un atbalstītājiem. Konkursa galvenais atbalstītājs ir būvniecības kompānija UPB. Norisi atbalstīja arī Bams, Caffeine un Hanzas maiznīca

Papīra tilti notiek jau astoto reizi. To organizē RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvalde. Tas ik gadu pulcē lielu interesentu skaitu, kuri vēlas pārbaudīt savas inženiertehniskās spējas un izdomu. Dalībnieki tilta būvniecībā drīkst izmantot tikai 50 A4 formāta papīra lapas un līmi. Tilta masa nedrīkst pārsniegt 300 gramus, bet tā platumam visā laiduma garumā jābūt vismaz 10 cm. 

Otro gadu epidemioloģiskās situācijas dēļ Papīra tilti notika tiešsaistē. Slogošanu iespējams noskatīties RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvaldes Facebook lapā