Izveidots lielākais saules paneļu pašpatēriņa parks Latvijā

0
714
Foto no Energiapartner.lv

Latvijā lielākais distribūcijas un loģistikas uzņēmums Sanitex energoefektivitātes uzlabošanā investē 1,5 miljonus eiro un uzstāda sešus saules parkus visā Latvijā – Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Valmierā un Ķekavas novadā.

Saules paneļu elektrostacijas kopā saražos līdz 2150 megavatstundu (MWh) elektroenerģijas gadā, kas ir pielīdzināms 1000 mājsaimniecību elektroenerģijas patēriņam gada laikā un ļaus Sanitex samazināt CO2 emisijas par 690 tonnām gadā.

Noslēdzot uzstādīšanas darbus, Sanitex ir izveidojis lielāko saules paneļu pašpatēriņa parku Latvijā. Kopumā saules paneļi ir izvietoti uz ēku jumtiem 10 000 kvadrātmetru platībā, kas atbilstu futbola stadiona platībai. Saules paneļi nodrošinās zaļo enerģiju sešiem Sanitex objektiem visā Latvijā – loģistikas centram Liepu alejā 4, Rāmavā, Ķekavas novadā, Promo Cash&Carry ēkām Liepājā, Valmierā un Daugavpilī, kā arī Rīgā Ieriķu ielā 7d un Tīraines ielā 3b.

“Šobrīd, strauji augot elektroenerģijas cenām, pieaug dažādu energoefektivitātes pasākumu loma. Vienlaikus tā ir arī iespēja domāt par ilgtspējīgiem un videi draudzīgiem risinājumiem. Sadarbībā ar Energiapartner pašlaik uzstādām ievērojamu saules parku mūsu objektos visā Latvijā, kas būs nozīmīgs devums apkārtējai videi, ievērojami samazinot CO2 emisijas, kā arī nodrošinās aptuveni ceturtdaļu no mums nepieciešamās elektroenerģijas. Mēs paredzam, ka investīcijas atmaksāsies trīs līdz četru gadu laikā un ļaus mums nākotnē būt konkurētspējīgākiem, kā arī videi draudzīgākiem,” skaidro Sanitex valdes loceklis Kārlis Ābele. “Līdz šim esam jau daudz paveikuši, ieviešot ilgtspējīgus risinājumus, piemēram, ģeotermālo sildīšanas sistēmu, bezpapīra vidi birojā, apgaismojuma sensorus noliktavā. Saules parka izveide ir nākamais solis, savukārt nākotnē izskatām iespēju pakāpeniski pāriet uz elektroauto parku. Mēs bez kavēšanās ieviešam savā biznesā jaunākās tehnoloģijas, ja tās ir racionālas un ļauj uzņēmumam pārskatāmā periodā ietaupīt vai kļūt produktīvākam.”

Sadarbībā ar Energiapartner uzņēmuma Sanitex objektos tiek uzstādīti saules paneļi no JA SOLAR un RISEN, kas ir vieni no lielākajiem saules paneļu ražotājiem pasaulē. Pateicoties Energipartner sadarbības partnerim Itālijas jumta montāžas sistēmas ražotājam Sunballast, uz Sanitex mīkstajiem jumta segumiem tiek uzstādīta atbilstoša saules paneļu sistēma, kas pati spēj noturēt savu svaru bez papildu stiprināšanas vai skrūvēšanas pie jumta.

“Kā redzam, elektrības cenas ir strauji pieaugušas, kas liek nopietni domāt par enerģētisko neatkarību. Savā ziņā to varam uzskatīt arī par ieguldījumu nākotnē. Pašpatēriņa parks var atpelnīt savus ieguldījumus mazāk nekā piecu gadu laikā, kas nozīmē, ka parks tā īpašniekam pelnīs vairāk nekā 20 gadus, citiem vārdiem sakot, šo naudu, kas netiek tērēta elektrības rēķinos, var ieguldīt tālākā uzņēmuma attīstībā,” saka SIA Energiapartner valdes loceklis Mārtiņš Krūmiņš “Juridiski SIA Energiapartner un OU Energiapartner ir divi uzņēmumi, bet strādājam visi kā viena komanda. Energiapartner jau ir laba pieredze ar Sanitex Igaunijā, kas kalpoja par iemeslu sadarboties arī Latvijā. Mēs vienmēr esam priecīgi sadarboties ar uzņēmumiem ar ilgtspējīgu domāšanu un attieksmi, ar kuriem mēs tiecamies uz klimatneitrālu sabiedrību.”