Izveidots pirmais mobilās dzeramā ūdens stacijas prototips

0
104
Foto: SIA Rīgas Ūdens

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, kur šonedēļ notiek ikgadējā RTU Karjeras diena, SIA Rīgas ūdens uzstādījis pirmo uzņēmuma pašu darbinieku rokām radīto mobilās dzeramā ūdens stacijas prototipu jeb t.s. ūdens bāru. Šovasar plānots izveidot un izvietot Rīgā vēl septiņas šādas iekārtas.

Mobilās dzeramā ūdens stacijas augstums ir 2 metri, garums – 2,5 metri, platums – aptuveni 1,75 metri. Tā ir aprīkota ar astoņiem ūdens krāniem – četri katrā pusē. Zemākie no tiem ir 1,20 metru augstumā, lai tiem brīvi varētu piekļūt arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Ūdens stacija ir salīdzinoši viegla un mobila konstrukcija, kas veidota no alumīnija un apdarināta ar mitrumizturīgu saplāksni. Tai ir paredzēts vietējais pieslēgums pilsētas ūdensvada tīklam, bet ārpus telpām to var pieslēgt ugunsdzēsības hidrantiem.

Dzeramā ūdens pieejamības veicināšana ir Rīgas pašvaldības plānots pilsētas attīstības virziens sadarbībā Rīgas ūdeni, lai realizētos ideja, ka kvalitatīvs dzeramais ūdens no pilsētas ūdensvada pilsētniekiem tiek nodrošināts arī publiskos pasākumos, svētkos un koncertos.

Līdz šā gada XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem plānots izveidot astoņas šādas mobilās dzeramā ūdens stacijas. Iecerēts, ka mobilā ūdens stacija varētu būt pieejama arī maija sākumā Rīgas maratona dalībniekiem, un, iespējams, arī Pasaules hokeja čempionāta norišu Rīgā laikā, kā arī citos Rīgas pašvaldības rīkotajos publiskajos pasākumos.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit