Izveidots saules paneļu parks Rīgas līča krastā

0
90

Zivju pārstrādes uzņēmums Unda sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu AJ Power, Swedbank un Lauku atbalsta dienests Rīgas līča krastā, Engurē, atklājis iespaidīgu saules paneļu parku. Kopējās investīcijas projektā ir 165 460 eiro, informē uzņēmums AJ Power.

Projektā uz zemes tika uzstādīti 630 saules paneļi ar kopējo jaudu 236 kW, kas uzņēmumam ik gadu saražos aptuveni 226 300 kWh zaļās elektroenerģijas.

Enerģētikas uzņēmumu grupas AJ Power realizētais projekts uzņēmumam SIA Unda ir viens no apjomīgākajiem saules paneļu parkiem reģionā, un tā saražotā zaļā elektroenerģija tiks izmantota uzņēmuma pašpatēriņa nodrošināšanai. Plānots, ka saules paneļu saražotā zaļā enerģija turpmāk nosegs 20% no uzņēmuma kopējā elektroenerģijas patēriņa.

Plānots, ka uzņēmuma investīcijas zaļās enerģijas ražošanā atmaksāsies nepilnu trīs gadu laikā, un SIA Unda gada laikā elektroenerģijas izmaksās ietaupīs līdz pat 30 000 eiro. Uzstādot saules paneļus, SIA Unda novērsīs arī COemisiju nonākšanu atmosfērā par 88,82 tonnām gadā, kas ir līdzvērtīgi 4037 iestādītiem kokiem.

SIA Unda ir zivju pārstrādes uzņēmums Engurē. Strauji augošs eksporta uzņēmums, kas ir dibināts 1992.gadā. Uzņēmums produkciju eksportē uz 18 valstīm, tajā skaitā uz ASV, Vāciju, Poliju, Spāniju, Portugāli, Japānu, Austrāliju, Jaunzēlandi, Ēģipti, Izraēlu, Ukrainu un citām valstīm. SIA Unda ražošanas procesi un kvalitāte atbilst augstākajiem pārtikas standartiem, ko uzņēmums apliecina ikgadējos IFS, BRC un MSC auditos. 2021.gada plānotais apgrozījums aptuveni 6,5 miljoni eiro, vidējais apgrozījuma pieaugums pēdējos gados ir 20–30%.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit