Izvērtēti pašvaldību bērnudārzu infrastruktūras attīstības projekti

0
90
Attēls ilustratīvs

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izvērtējusi 12 projektu iesniegumus, kas saņemti atklātā projektu atlasē pašvaldībām un to izveidotām iestādēm par Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu pirmsskolas izglītības iestāžu pārbūvei vai jaunu ēku būvniecībai, kā arī to labiekārtošanai. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) šim mērķim paredzēti vismaz 21,8 miljoni eiro, vēsta CFLA pārstāvji.

Pieprasījums pēc ERAF finansējuma – iesniegumos kopā plānotas 44,35 miljonu eiro investīcijas – vairāk nekā divkārt pārsniedzis šim mērķim pieejamos 21,80 miljonus eiro. No saņemtajiem 12 projektiem ar nosacījumiem apstiprināti ir pieci projektu iesniegumi, kuri kvalitātes kritērijos saņēma lielāko punktu skaitu – trīs no Pierīgas pašvaldībām par jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecību un divi no valstspilsētu pašvaldībām par esošu ēku pārbūvi. Seši no iesniegtajiem projektu iesniegumiem noraidīti, jo šobrīd nav pieejams ERAF finansējums to finansēšanai, savukārt viens projekts noraidīts kā neatbilstošs pasākuma īstenošanas nosacījumiem.

Kā ziņots iepriekš, lai veicinātu pirmsskolas izglītības pakalpojuma pieejamību, pašvaldības, kur bērnu skaits rindā uz pašvaldību bērnudārziem ir lielāks par 100, izglītības iestādes attīstībai varēs saņemt 200 000 līdz 5 000 000 eiro lielu ES fondu atbalstu. To varēs izmantot gan jaunu bērnudārzu būvniecībai, gan esošu ēku pārbūvei. Tāpat ES fondu līdzekļus varēs ieguldīt ar bērnudārzu saistītās teritorijas labiekārtošanā, tai skaitā rotaļu un sporta laukumiem, stāvlaukumiem, apzaļumošanai.

Projektu īstenošanai šajā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātajā ES fondu programmā šobrīd ir pieejami 21 800 174 eiro no ERAF. Projektu atlases dokumentācija pieejama CFLA tīmekļvietnē cfla.gov.lv.