Jaunā cepumu un vafeļu ražotne Ādažos svin spāru svētkus

0
323
Publicitātes foto.

Pārtikas koncerna Orkla Latvija meitas uzņēmuma SIA Orkla Biscuit Production jaunās cepumu un vafeļu ražotnes būvniecībā pabeigti apmēram 35% iecerēto darbu, taču lielākie un sarežģītākie darbi paredzēti jūlijā un augustā, ceturtdien aģentūrai LETA atzina Orkla Latvija pārstāvji jaunās cepumu un vafeļu ražotnes spāru svētkos Ādažos.

Jaunā rūpnīca top trijos sektoros – daļa rūpnīcas paredzēta izejvielu pieņemšanai un uzglabāšanai, seko ražošanas sektors, kurā cehi iedalīti pēc alergēnu principa, savukārt trešā sektora mērķis ir noliktavas un pakošanas funkcijas.

SIA Orkla Biscuit Production ražotnes vadītājs Dimitrijs Mežinskis sacīja, ka gandrīz visas jaunajā rūpnīcā paredzētās iekārtas būs jaunas, savukārt dažas vecās iekārtas tiks būtiski modernizētas.

Vienlaikus, lai īstenotu Orkla grupas mērķi nodrošināt ilgtspējīgu un videi draudzīgu pārtikas ražošanu, kā arī līdz minimumam samazināt oglekļa dioksīda izmešus, uzņēmums ražotnes aprīkojumā lielākoties izmantos elektrību, samazinot gāzes enerģijas avotu līdz minimumam. Papildus tam, ražošanas procesā iegūtais siltums tiks izmantots rūpnīcas apsildes vajadzībām.

Tāpat kompānija paredz, ka nākotnē uz rūpnīcas jumta tiks uzstādītas saules baterijas, tādējādi nodrošinot arī daļu nepieciešamās elektrības.

Ražošanu jaunajā ražotnē plānots sākt 2022.gadā, bet ar pilnu jaudu rūpnīca strādās 2023.gada otrajā pusgadā. Paredzēts, ka no 2024.gada jaunās cepumu un vafeļu ražotnes jauda varētu sasniegt 20 000 tonnas gadā, pieļaujot iespēju, ka apjoms var tikt palielināts arī līdz 30 000 tonnām.

Pēc kompānijas pārstāvju paustā, šobrīd prognozēts, ka ražotnē būs apmēram 305 darbavietas, darbu organizējot maiņās. 

SIA Orkla Biscuit Production un Orkla Latvija valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons aģentūrai LETA sacīja, ka būvniecības darbi norit pēc plāna.

“Šis projekts ir ļoti nozīmīgs,” uzvēra Didrihsons, piebilstot, ka šī būs otrā pārtikas koncerna jaunbūvētā rūpnīca, jo lielākoties ražotnes tiek iegādātas līdz ar jau esošu kompāniju pievienošanu Orkla grupai.

Savukārt būvkompānijas SIA Merks valdes loceklis Andris Bišmeistars, komentējot būvniecības procesu, norādīja, ka iepriekš bija bažas, ka Covid-19 pandēmijas iespaidā varētu būt kāda aizķeršanās, taču kopumā būvniecības darbi norit raiti.

“Pasaulē un Eiropā ir ieviesusies materiālu deficīta problēma, kas mūs ietekmē vairāk, nekā bijām gaidījuši,” piebilda Bišmeistars, norādot, ka problēma pašlaik tiek risināta, ieviešot savlaicīgas plānošanas metodes, tādējādi tikai neliela daļa materiālu patlaban netiek piegādāti savlaicīgi.

Tāpat viņš atzina, ka saslimšanas gadījumi ar Covid-19 starp būvniecības procesā iesaistītajiem bija ap Ziemassvētkiem, taču, tā kā  gada nogalē bija samērā daudz brīvdienu, celtniecības process netika būtiski ietekmēts. “Tā kā apdare mums plānojas uz rudeni un notiek arī vakcinācija, domāju, ka arī turpmāk Covid-19 šķēršļus neliks,” prognozēja Bišmeistars.

Viņš arī norādīja, lai mazinātu inficēšanās risku, darbs būvobjektā tiek organizēts maiņās, kā arī tiek ievēroti visi pārējie epidemioloģiskie noteikumi.

Jau ziņots, ka Orkla grupa būvē divas jaunas ražotnes Ādažos – šokolādes ražotni, kuras darbību plānots sākt 2021.gada vidū, kā arī minēto cepumu un vafeļu ražotni. Abu ražotņu Ādažos izveidei tika iegādāti kopumā 13 hektāri zemes, no kuriem cepumu un vafeļu ražotne aizņems lielāko daļu. Orkla Latvija jaunajā cepumu un vafeļu ražotnes būvniecībā investēs 32 miljonus eiro. 

Paredzēts, ka 75% no jaunajā ražotnē saražotās produkcijas tiks eksportēti, tostarp uz Zviedriju, Norvēģiju, Somiju un Igauniju.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit