Jauniešu mājai Kauguros nosvinēti spāru svētki

0
531
Foto – Artis Veigurs

Jūrmalā, topošajā atpūtas parkā Kauguros, jauniešu mājas ēkai pabeigti lielākie pirmā posma būvniecības darbi. Ēkai uzbūvēts karkass, daļēji izbūvētas sienas un uzslietas spāres, vēsta Jūrmalas pilsētas pašvaldība.

Jauniešu mājas ēkai ir paredzēti divi stāvi ar telpu kopējo platību 1805 kvadrātmetri. Ēkas pirmajā stāvā būs telpas Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centram un Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centram, arī mūzikas un foto studija, tehniskā studija un resursu centrs, kā arī telpas uzņēmējiem – kafejnīca, bērnu rotaļu istaba, labierīcības un tehniskās telpas. Ēkas otrajā stāvā ir paredzēta multifunkcionāla zāle un biroja telpas, arī āra terase un vieta brīvdabas kino norisēm.

Kauguru atpūtas parka un jauniešu mājas būvdarbi sākti šā gada martā. Parks būs pilsētai un sevišķi Kauguru apkaimei nozīmīga brīvdienu un ikdienas atpūtas un sporta nodarbību vieta 3,8 hektāru plašā teritorijā starp Talsu šoseju, Telšu ielu, Mazo Nometņu ielu un Lauku ielu.

Parks būs līdzīgs kūrortpilsētā jau esošajam jūrmalnieku un pilsētas viesu iecienītajam Dzintaru mežaparkam. Tajā tiek ierīkotas sporta un aktīvās atpūtas zonas, āra trenažieru laukums 570 kvadrātmetru platībā, basketbola laukums un laukums slidotavai. Jauniešu sportiskajām aktivitātēm tiks izbūvēts skeitparks 915 kvadrātmetru platībā ar 350 kvadrātmetru plašu nojumi. Mazākajiem parka apmeklētājiem tiks izbūvēti rotaļu laukumi kopumā 1240 kvadrātmetru platībā. Zaļās zonas veidos 61% no kopējās parka teritorijas, tiks ierīkots dekoratīvs rododendru dārzs ar dīķi, iekārtos arī pikniku zonu gandrīz 500 kvadrātmetru platībā.

Būvdarbus plānots pabeigt līdz nākamā gada vasarai. Būvdarbus veic SIA Merks, būvuzraudzību nodrošina SIA RS būvnieks, būvprojekta izstrādi veica un autoruzraudzību nodrošina SIA K Idea.

Projekts Pilsētas atpūtas parka un jauniešu mājas izveide Kauguros tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Projekta kopējās izmaksas ir 8 953 949,09 eiro, no tiem ERAF finansējums ir 1 440 865,05 eiro, valsts budžeta dotācija – 140 565,73 eiro, Jūrmalas pilsētas domes finansējums – 7 372 518,31 eiro, tai skaitā attiecināmās izmaksas ir 1 117 484,83 eiro un neattiecināmās izmaksas – 6 255 033,48 eiro.

Projekta mērķis ir palielināt privāto investīciju apjomu, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstību sekmējošā infrastruktūrā, un, balstoties uz komersantu vajadzībām, nodrošināt komercdarbības attīstībai labvēlīgus apstākļus Jūrmalas pilsētā, izveidojot pilsētas atpūtas parku un jauniešu māju Kauguros, atbilstoši Jūrmalas pilsētas attīstības programmā 2014.–2020.gadam noteiktajai pilsētas ekonomiskajai specializācijai.

Foto – Artis Veigurs: