Jaunlaicenes pagastā uzbūvēta moderna ražošanas ēka

0
266
Foto: Monta Melzoba, Aluksne.lv

Turpinot īstenot Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstīto projektu Uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstība Alūksnes novadā, Alūksnes novada pašvaldība nodevusi nomniekam pirmo no ražošanas angāriem, kas uzbūvēts minētajā projektā – Jaunlaicenes pagasta Jaunie Zariņi.

Jaunbūvētās ražošanas ēkas nomnieks ir SIA Apses briketes. Ēkā būs jauna, mūsdienīga apses kokmateriāla zāģētava un notiks arī zāģmateriālu pirmapstrāde.

“Pašvaldība turpina īstenot finanšu apjoma un objektu skaita ziņā vērienīgāko uzņēmējdarbības atbalsta projektu novadā. Tam saņēmām ievērojamu finanšu atbalstu no Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas piecu miljonu eiro apmērā. Pagājušā gadā ekspluatācijā nodevām vairākus uzņēmējdarbības atbalstam pārbūvētos ceļu posmus pagastos. Šī ir pirmā no četrām ražošanas ēkām, kuras atslēgas nododam ēkas uzņēmējiem, kas ir apliecinājuši investīciju veikšanu un jaunu darba vietu radīšanu, un nomās šīs telpas,” pasniedzot nomniekam jaunās ražošanas ēkas nosaukuma plāksni, sacīja Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers.

Šis projekts izstrādāts, balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām, un tā mērķis ir izveidot komercdarbībai piemērotu infrastruktūru novadā. Projekts vērsts uz vairāk nekā 32 uzņēmumiem novadā, kuru pamatdarbības jomas saistītas ar ražošanu, pārvadājumiem un citām novada attīstībai svarīgām nozarēm, kā arī potenciālajiem komersantiem, investoriem, vietējiem uzņēmumiem un projekta sadarbības partneriem. Īstenojot projektu, visiem iesaistītajiem uzņēmējiem ir jānodrošina arī savs ieguldījums – jaunas darba vietas un investīcijas. Kopumā visā projektā tie ir 10 miljoni eiro investīciju un 111 darba vietas.

Ražošanas ēku tehniskās dokumentācijas autors ir SIA Angāri, būvdarbus objektā veica SIA RRKP būve, būvuzraudzību nodrošināja SIA Būvuzraugi LV.