Jēkabpilī par 3 miljoniem eiro rekonstruēs Brīvības ielu

0
1

Nedaudz apsteidzot grafiku, Jēkabpilī norisinās Brīvības ielas rekonstrukcija, kas izmaksās 3 047 792 eiro, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldībā.

Darbi būvobjektā sākti septembra beigās. Patlaban šķembu segumā pabeigts aptuveni 100 metru Brīvības ielas posms no Blaumaņa ielas līdz Zvanītāju ielai. Uzņēmums rakšanas darbus turpina nākamajā Brīvības ielas posmā, sākot no Zvanītāju ielas.

“Pirms mēneša ar būvnieku tika norunāts, ka līdz 2.decembrim darbi būtu jāieplāno tā, lai tiktu atvērts transporta līdzekļu kustībai Brīvības ielas posms pagriezienā uz Zvanītāju ielu. Apskatot būvobjektu, varu pārliecināties, ka būvnieks ir realizējis visu atbilstoši iepriekš plānotajam, iekļaujoties grafikā un pat nedaudz apsteidzot to,” komentēja pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps (LA).

Savukārt darbu vadītājs Valerijs Vargulis informēja, ka turpinās rakšanas darbi nākamajā ielas posmā. Pazemes komunikācijas paredzētas vairāk nekā četru dziļumā, un būvdarbus apgrūtina metru biezs dolomīta slānis, kas atklājas aptuveni trīs līdz četru metru dziļumā.

“Šobrīd arī šajā posmā kaļam dolomītu, tranšeja šeit paliek jau par 50 centimetriem seklāka. Turpinām strādāt pie komunikāciju izbūves un darbi norit pēc plānotā grafika. Pagaidām grūti prognozēt turpmākos darbus, jo viss būs atkarīgs no laika apstākļiem. Ja pienāks ziema un sasals zeme, ņemsim tehnoloģisko pārtraukumu,” skaidroja Vargulis.

Darbi Brīvības ielas projektā tiek veikti pa nelieliem posmiem, lai maksimāli mazāk traucētu iedzīvotāju pārvietošanos. Plānots, ka projekts pilnībā tiks pabeigts līdz 2022.gada janvārim.

Būvprojekts paredz Brīvības ielas pārbūvi posmā no Blaumaņa ielas līdz Dolomītu ielai, pārbūvējot Brīvības un Dolomīta ielu krustojumu par rotācijas apli, un izbūvējot gājēju un velosipēdistu satiksmes infrastruktūru visā pārbūvējamā posma garumā.

Kopējās projekta izmaksas ie 3 047 792. Līgums par pārbūves darbiem noslēgts ar SIA Ošukalns. “Firmas.lv” dati liecina, ka būvnieks pagājušajā gadā strādāja ar 41,438 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt kompānijas peļņa bija 1,912 miljoni eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit