Jēkabpils slimnīcā pabeigta rekonstrukcija

0
531

Pilnībā pārbūvēta Jēkabpils reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļa, paplašinātas Hemodialīzes nodaļas un aptiekas noliktavas telpas, informē SIA Jēkabpils reģionālā slimnīca.

Projekta īstenošanā ieguldīti vairāk nekā pieci miljoni eiro. No tiem trīs miljoni eiro ieguldīti infrastruktūras uzlabošanā un vairāk nekā divi miljoni – medicīniskā aprīkojuma iegādē.

Deviņas no 15 Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas gultām ir moderni aprīkotas speciāli Covid-19 pacientu aprūpei, kuri Jēkabpilī ārstējas ne tikai no Jēkabpils pilsētas un novada, bet arī no Līvāniem, Madonas Aizkraukles un citu reģionu pašvaldībām.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas pārbūvē ieguldīti 2,5 miljoni eiro, tādējādi izveidota modernākā reanimācijas nodaļa reģionā ar 15 gultas vietām. Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļa būvēta kā modulāra sistēma, kuras katrs no paneļiem tika pasūtīts no Vācijas. Moderno telpu stikla sienas, automatizētās durvis, kvalitatīva ventilācija un aprīkojums ar jauniem aparātiem un monitoriem atvieglos gan ārstu un medicīnas personāla darbu, gan ievērojami uzlabos pacientu ārstēšanu. Gultas pēc vajadzības un neatkarīgi no pacienta veselības stāvokļa iespējams viegli pārvietot.

“Ar katra šāda projekta noslēgumu esam soli tuvāk eiropeiskai slimnīcai, kurā vietējiem un tālāku reģionu iedzīvotājiem būs iespējams saņemt kvalitatīvu veselības aprūpi. Lielākais izaicinājums šajā vērienīgajā projektā mums bija būvniecības procesa veikšana bez pakalpojumu sniegšanas pārtraukuma. Kā zināms, medicīniskajā aprūpē pašreiz ir vērojama pārslodze, kolēģiem epidēmijas dēļ darba daudz vairāk, tādēļ augsti novērtēju ārstu un pārējā personāla spēju turpināt sniegt palīdzību pacientiem, kad blakus tika veikti remontdarbi, vesta aparatūra un veikti citi darbi,” pauž Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Renārs Putniņš.

No 20.decembra Jēkabpils reģionālās slimnīcas Hemodialīzes nodaļa pacientu aprūpi turpina jaunās – modernās telpās galvenajā stacionāra ēkā un tās uzlabošanā ieguldīti 100 000 eiro. Pašlaik hemodialīzes pakalpojumu iespējams nodrošināt vienlaicīgi četriem pacientiem – trīs pacientu vietas atrodas kopējā zālē, bet viena vieta – atsevišķā telpā jeb boksā ar nodalītu ieeju, kur procedūru iespējams veikt infekcioziem pacientiem. Tāpat iegādāts papildus hemodialīzes aparāts, iekārtota ērta darba vide medicīniskajam personālam un atsevišķa garderobe pacientu ērtībām. Patlaban hemodialīzes pakalpojumu Jēkabpils reģionālajā slimnīcā trīs reizes nedēļā saņem 10 pacienti. Taču tuvākajā laikā plānots, ka nodaļā pacienti hemodialīzi saņems līdz sešām dienām nedēļā, kas uzlabos pakalpojuma pieejamību vismaz divas reizes.

Savukārt Jēkabpils reģionālās slimnīcas aptiekas noliktavas paplašināšanā ieguldīti 300 000 eiro – veikti remontdarbi slimnīcas pagrabstāvā, kur slimnīcas aptieka ir ieguvusi jaunas un plašas telpas. Tās kļuvušas daudz ērtākas Jēkabpils reģionālās slimnīcas darbiniekiem.

Bez jau minētā slimnīcā rit 2021.gada janvārī sāktā rekonstrukcija Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību.

Būvdarbus veic ģenerāluzņēmējs SIA Jēkabpils PMK. Projekta mērķis ir attīstīt slimnīcas veselības aprūpes infrastruktūru un uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību reģiona iedzīvotājiem gan stacionārā, gan ambulatorajā daļā. Būvniecības darbi rit pa kārtām, nepārtraucot slimnīcas un poliklīnikas pakalpojumu sniegšanu pacientiem.

Šī gada septembrī noslēdzās Jēkabpils reģionālās slimnīcas Uzņemšanas nodaļas pārbūves pirmā kārta un atjaunotās telpas nodotas ekspluatācijā. Pabeidzot ERAF projektu, 2022.gada beigās slimnīcai būs pilnīgi jauna un Eiropas standartiem atbilstoša Uzņemšanas nodaļa kā arī pilnībā rekonstruētas poliklīnikas telpas, kas būs daudz pieejamākas un ērtākas Jēkabpils novada iedzīvotājiem un slimnīcas darbiniekiem.

Pamatojoties uz SIA Jēkabpils reģionālā slimnīca iesniegtajiem prasījumiem un nepieciešamības pamatojumu, vairākos piešķīrumos, atbilstoši Veselības ministrijas izstrādātajam plānam slimnīcu kapacitātes stiprināšanai Covid-19 pandēmijas pārvarēšanai, Ministru kabinets šogad atbalstīja finansējuma piešķiršanu SIA Jēkabpils reģionālā slimnīca – Hemodialīzes nodaļas izbūvei, kā arī Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas un aptiekas noliktavas paplašināšanai.