Jelgavā būvē apgaismojuma modelēšanas poligonu

0
79

Pie Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Meiju ceļā 9, sākta ielu apgaismojuma modelēšanas poligona izbūve. Tajā skolēni mācību nolūkos varēs mērīt apgaismojuma līmeni, modelēt apgaismojuma intensitāti pilsētvidē un izprast apgaismojuma sistēmas darbību, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

“Šī būs tāda kā mācību stacija, kurā Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņi, praktiski darbojoties, varēs izprast apgaismojuma sistēmas darbību reālā vidē. Poligonā pie skolas jau ir izbūvēts kabelis 138 metru garumā un šonedēļ tiks uzstādīti divi apgaismojuma balsti, kuriem varēs mainīt gaismekļu augstumu, mērīt apgaismojuma līmeni un veikt citus mērījumus. Turklāt gaismekļi tiks aprīkoti ar kontrolieriem un apgaismojuma vadības blokiem, lai jaunieši praktiski iepazītos ar mūsdienīgas pilsētas apgaismojuma vadības sistēmas darbību,” stāsta Jelgavas pašvaldības iestādes Pilsētsaimniecība elektrotīklu inženieris Andrejs Bobikins. Viņš norāda, ka nepieciešamības gadījumā mācību poligonu praktiskajam darbam varēs izmantot arī LLU studenti, savukārt Pilsētsaimniecībai tas varētu būt aktuāls, pētot apgaismojuma vadības aspektus, kas noderētu turpmākajā ikdienas darbā. 

Darbus veic SIA Mītavas Elektra, un tos plānots pabeigt novembrī.

Modelēšanas poligona izbūve ir viena no emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansētā projekta Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām Jelgavā aktivitātēm.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit