Jelgavā būvē pagaidu tiltu pār Platoni

0
719

Uzņēmums SIA Tilts iekārto būvdarbu zonu pie tilta pār Platones upi Bauskas ielā un sāk pagaidu tilta būvniecību. Tiklīdz pagaidu tilts būs gatavs, veco tiltu slēgs un demontēs tā konstrukcijas, informē Jelgavas valstspilsētas dome.

Jelgavas pašvaldības uzņēmums Pilsētsaimniecība norāda, ka būvnieki ir iecerējuši uzbūvēt pagaidu tiltu uz pontoniem, pa kuru tiks nodrošināta satiksme jaunā tilta būvniecības laikā. “Pašlaik gājēju kustību pa esošo tiltu būvdarbi nekādi neietekmē, jo darbi organizēti blakus esošajam tiltam,” skaidro Pilsētsaimniecība.

Taču līdz ko pagaidu tilts tiks izbūvēts, gājēju kustība tiks novirzīta pa pagaidu pontonu tiltu un vecais tilts būs slēgts. Pa jauno pagaidu tiltu ar velosipēdu varēs pārvietoties tikai to stumjot, jo pār pagaidu tiltu tiks izveidots tikai gājēju ceļš.

Lai uzlabotu satiksmes dalībnieku drošību un veicinātu uzņēmējdarbības attīstību Dzirnavu ielā un Bauskas ielā, tiks pārbūvēts tilts pār Platones upi Bauskas ielā. Līdzšinējā gājēju tilta vietā uzbūvēs jaunu tiltu, kas paredzēts gan autobraucējiem, gan velosipēdistiem un gājējiem.

Jaunā tilta pāreju pār Platones upi veidos pēc iespējas vecā tilta vietā. Jaunajam tiltam paredzētas divas četru metru platas braukšanas joslas un divarpus metrus plats apvienotais gājēju–velosipēdistu ceļš. Kopējais tilta platums būs 11,9 metri un garums – 44,5 metri. Zonu zem tilta paredzēts nostiprināt ar laukakmeņu krāvumu. Labā krasta augšteces pusē tiks izbūvēts nogāzes nostiprinājums ar gabioniem. Tāpat vienā tilta pusē gar ietvi paredzēts izbūvēt apgaismojumu, kā arī objektā tiks sakārtota lietusūdens notece, ūdensvada un kanalizācijas tīkli un izbūvēta elektronisko sakaru kanalizācija.

Visus jaunā tilta būvniecības darbus plānots pabeigt līdz 2022.gada 30.novembrim.